Грецію охопив другий день загального страйку

Останнє поновлення: Четвер, 20 жовтня, 2011 p., 06:49 GMT 09:49 за Києвом
В Афінах сутички між демонстрантами та поліцією тривали навіть впродовж ночі. Сьогодні очікують нових

В Афінах сутички між демонстрантами та поліцією тривали навіть впродовж ночі. Сьогодні очікують нових

У Греції у четвер другий день загального страйку та масових протестів у той час, як парламент має проголосувати за запровадження нових заходів жорсткої економії.

Спорадичні сутички між демонстрантами та поліцією тривали в Афінах впродовж ночі.

У середу, в перший день 48-годинного загального страйку, на вулиці вийшли десятки тисяч людей, які протестують проти скорочень.

Заходи, які має ухвалити парламент і які включають підняття податків та зменшення зарплатні, необхідні для того, щоб переконати Європейський Союз та Міжнародний валютний фонд, що Греція намагається дати раду борговій кризі, і таким чином не втратити фінансову допомогу тих організацій.

Економіка Греції у глибокій рецесії, державний борг є величезним, і тепер від її майбутнього залежить доля єврозони, оскільки інші країни, де в обігу євро, змушені виділяти гроші на її порятунок.

У четвер практично всі сектори економіки не працюватимуть. Авіадиспетчери повернулись на роботу після 12-годинного страйку, що дозволило відновитись авіасполученню.

Але працівники державного сектору, власники крамниць, водії таксі, лікарі, юристи, вчителі, будівельники та інші продовжують страйкувати.

Сутички між демонстрантами і поліцією в Афінах

По всій країні на вулиці вийшли десятки тисяч людей. В Афінах масові протести вилилися у сутички з поліцією. За даними поліції, у демонстрації в Афінах взяли участь більше 70 тисяч людей, у Салоніках протестують близько 15 тисяч.

У вас немає необхідної версії Флешплеєра

Вибрати інший медіа-плеєр

Як очікують, парламент ухвалить положення законопроекту після того, як у попередньому читанні у середу депутати з перевагою у 10 голосів проголосувати за (154-141 із 300 депутатів).

Новий день - знову страйки

Згідно із підрахунками, у середу на вулиці Афін вийшли щонайменше 100 тисяч людей. Демонстранти кажуть, що у четвер знову протестуватимуть біля стін парламенту, де відбуватиметься голосування.

Деякі із депутатів правлячої соціалістичної партії прем'єр-міністра Георгіуса Папандреу застерегли, що можуть не підтримати деякі із положень законопроекту, який включай подальше зменшення пенсій та зарплат та тимчасове звільнення 30 тисяч працівників державного сектору.

ЄС та МВФ продовжують вимагати жорстких та рішучих кроків від грецького уряду в обмін на кредит, без якого Греції загрожує дефолт.

"Ми просто не можемо більше так. Ми розчаровані та розлючені!" - каже представник профспілок Нікос Анастасопулос.

Міністр фінансів Евангелос Венізелос сказав, що у країни є вибір "між складною ситуацією та катастрофою".

"Ми повинні пояснити всім цим обуреним людям, спосіб життя яких змінюється, що те, що відбувається зараз із країною, це ще не найгірший етап кризи. Це необхідні намагання уникнути найглибшої та найгіршої стадії кризи", - сказав він.

Економісти висловлюють побоювання, що якщо в Греції оголосять дефолт, це може призвести до "ланцюгової реакції" серед інших членів єврозони. Найбільше занепокоєння наразі викликають Італія та Іспанія.

Пізно увечері у середу французький президент Ніколя Саркозі прилетів у Німеччину на зустріч із канцлером Ангелою Меркель та чільними посадовцями МВФ та Європейського центрального банку.

Не повідомляють, що саме вони обговорювали.

Більше на цю тему

Теґи

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS