У Сімферополі підтримали російських мітингувальників

Пікет у Сімферополі
Image caption Протести, схожі на російські, можуть повторитися в Україні після виборів у 2012 році, кажуть пікетувальники

Близько 20 студентів пікетували Генеральне консульство Росії в Сімферополі, висловлюючи підтримку учасникам опозиційних мітингів у Росії.

Таким чином члени незалежної профспілки "Студентська дія" висловили солідарність з росіянами, "які сьогодні вийшли на вулиці захищати свої свободи та боротися за демократичне майбутнє".

Пікетувальники тримали в руках транспаранти з написами "Наш кандидат – революція", "За нашу і вашу свободу", "Так революції – ні політикам", "Сьогодні Росія, а завтра – Україна" і періодично скандували ці лозунги.

Вони назвали нинішній режим в Росії тоталітарним але підкреслили, що не підтримують жодного з політиків від опозиції, які "оголосили себе лідерами протестів".

На думку учасників акції, у 2012 році, якщо "влада готуватиме масові фальсифікації на виборах до Верховної Ради", протести, подібні до російських, можливі й в Україні.

Пікетувальники також провели перфоманс, під час якого закидали сніжками людину в масці російського прем’єр-міністра Владіміра Путіна. Потім актора символічно арештували, закувавши в іграшкові наручники та провели над ним імпровізований "народний суд".

Студенти також ухвалили резолюцію, в якій міститься заклик до російської влади "забезпечити свободу зібрань, права на страйки та інші соціальні й політичні права".

Представники генерального консульства Росії до пікетувальників не вийшли. Генконсул Владімір Андрєєв у коментарі bbc.ua назвав пікет "убогим дійством".

"Там журналістів було більше, ніж пікетувальників. Це якась юнацька, хлоп'яча, несерйозна витівка", - сказав він.

Нещодавно в офіційній заяві Генеральне консульство назвало російських мітингувальників "крикливою меншістю", яка "під чужу дудку" через "наївність" та "молодість" хоче завадити розвиткові Росії.

Новини на цю ж тему