Мітингувальники в Москві закликали "не віддати Путіну жодного голосу"

Мітинг у Росії Копирайт изображения AP
Image caption Про участь у мітингу в Москві заявили понад 50 тисяч інтернет-користувачів

Резолюція опозиційного мітингу в Москві містить вимогу провести нові вибори до парламенту і відправити у відставку голову Центрвиборчкому.

Протестувальники також закликали росіян "не віддати Владіміру Путіну жодного голосу на виборах 4 березня 2012 року".

Як повідомляє Інтерфакс, у документі, який передали журналістам, сказано, що влада не виконала вимоги мітингу на Болотній площі 10 грудня.

У проекті документа міститься вимога "проведення нових відкритих і чесних виборів".

Там також йдеться про необхідність відставки голови ЦВК пана Чурова та розслідування всіх фактів порушень на виборах.

Учасники мітингу мають намір вимагати "реєстрації опозиційних партій, прийняття демократичного законодавства про партії та вибори- не пізніше лютого2012 року".

Протестувальники також планують створити Московське об'єднання виборців, яке розслідуватиме порушення на виборах та координуватиме роботу спостерігачів по всій країні.

Мітинг у Москві

На проспекті Сахарова в Москві відбувся мітинг незгодних з результатами парламентських виборів.

Московська поліція каже, що акція минула мирно і нікого не затримували.

В суботу, 24 грудня, мітинги протесту під спільним гаслом "За чесні вибори" відбувлися в десятках російських міст.

За даними сайту, створеного організаторами мітингу, акції заплановані у понад сотні населених пунктів.

У Москві влада погодила проведення заходу за участю 50 тисяч осіб. Свою участь у мітингу в мережі Facebook підтвердили понад 52 тисячі людей.

"Зі світу по нитці"

В організації московського мітингу на проспекті Сахарова взяли участь практично всі опозиційні групи Росії, а також громадські рухи і окремі люди, які не відносять себе до жодних політичних течій.

Незважаючи на те, що під час обговорення подробиць мітингу виникало чимало суперечок з будь-яких питань (від списку промовців до способів проведення інтернет-голосувань), до вечора п'ятниці більшість суперечок вдалося залагодити.

Блогер Олексій Навальний, якого після мітингу на Чистих прудах арештували на 15 діб, став одним з тих, хто забезпечив діалог між усіма сторонами. Навальний лідирує в списку людей, яким більшість інтернет-користувачів неодмінно хотіли б надати слово під час мітингу в суботу.

Гроші на оплату сцени, звукового обладнання, освітлення та інші організаційні витрати зібрали через пожертви. Як повідомила в п'ятницю журналістка Ольга Романова, якій оргкомітет "За чесні вибори" довірив контроль над спеціально створеним рахунком, на нього надійшло 4 мільйони рублів (близько мільйона гривень) і гроші "продовжують надходити".

За словами пані Романової, ці кошти надійшли внаслідок приблизно чотирьох тисяч транзакцій. При цьому середній розмір переказу склав 1000 рублів (250 гривень).

Додаткові сили

Напередодні мітингу правоохоронні органи повідомили, що для охорони порядку в Москві залучать додаткові сили.

В суботу зранку правоохоронці посилили охорону проспекту Сахарова. Вздовж нього, як передає Інтерфакс, чергують поліцейські і співробітники ОМОН, а також співробітники внутрішніх військ. У двох місцях перекрито в'їзди на проспект.

На попередньому мітингу в Москві 10 грудня, який відбувся на Болотної площі, поліція не затримала жодної людини. Однак в інших містах, у тому числі в Петербурзі, Сиктивкарі, Хабаровську, Тюмені, Бєлгороді було затримано кілька сотень протестувальників.

Новини на цю ж тему