Кім Чен Ин призначений верховним командувачем армії Північної Кореї

Копирайт изображения BBC World Service
Image caption Кім Чен Ина назвали верховним командувачем армії у п'ятницю, кажуть державні медіа КНДР

Новий лідер Північної Кореї Кім Чен Ин формально оголошений верховним командувачем збройних сил країни, повідомили державні медіа КНДР.

Згідно з повідомленням Центрального телеграфного агентства КНДР, Кім Чен Ин "взяв на себе верховне командування корейською народною армією" у п'ятницю на зібранні правлячої у КНДР Трудової партії.

Кім Чен Ин прийшов до влади після смерті свого батька Кім Чен Іра.

Як повідомили північнокорейські медіа, Кім Чен Ір помер від серцевого нападу 17 грудня.

У середу в засніженому Пхеньяні розпочалася масштабна дводенна поховальна церемонія.

Воля батька

Призначення, яке робить молодого Кім Чен Ина відповідальним за четверту за розміром армію у світі, було зроблено згідно з волею Кім Чен Іра, виявленою ним письмово 8 жовтня, повідомляє агентство.

У заяві агентство звертається до нього як до "Великого Лідера", що розглядають як чіткий сигнал про спадковість режиму його батька.

Кім Чен Ір, відомий у Північній Кореї як "Дорогий Лідер", збирався формалізувати Кім Чен Іра як свого наступника, але помер, не завершивши цей процес. Тому країни-сусіди КНДР непокоїлися через можливість боротьби за владу в цій ядерній державі.

Однак у п'ятницю, Північна Корея, закликала світ "не чекати будь-яких змін" у зв'язку зі смертю Кім Чен Іра.

Таке звернення пролунало в заяві від імені Комісії з національної оборони КНДР.

"Ми заявляємо урочисто і впевнено, що дурні політики в усьому світі, в тому числі маріонеткова група у Південній Кореї, не повинні чекати від нас жодних змін", - йдеться у заяві.

Кім Чен Ин успадкував понад мільйонну армію, а також національну політику, відому, як "сонгун", за якою добробут збройних сил ставиться вище за добробут звичайних громадян.

Новини на цю ж тему