Польща шокована спробою самогубства прокурора

Полковник зачитав заяву у Познані Копирайт изображения AFP
Image caption Полковник Пшибил попросив журналістів вийти і вистрелив собі в голову

Політики і журналісти в Польщі шоковані спробою самогубства, яку здійснив під час прес-конференції в місті Познань представник військової прокуратури полковник Міколай Пшибил.

Полковник проводив прес-конференцію, на якій намагався оборонити від критики військове розслідування обставин витоку до ЗМІ секретної інформації про перебіг слідства в справі авіакатастрофи під Смоленськом у квітні 2010 року, коли загинув президент Лех Качинський.

Присутні на прес-конференції кажуть, що полковник відкидав заяви ЗМІ про підслуховування розмов журналістів.

Полковник Пшибил попросив журналістів покинути приміщення, сказавши, що йому потрібна "перерва".

З кімнати пролунав хлопок, і коли журналісти туди вбігли, то побачили полковника на підлозі із закривавленою головою.

Повідомляють, що військовий прокурор прострелив собі череп. Його стан стабільний, загрози життю немає, цитують польські ЗМІ лікарню в Познані, куди перевезли полковника.

"Ми почули гучний хлопок і повернулися до кімнати, бо думали, що впала котрась із камер. А потім побачили прокурора, який лежав непритомний на підлозі в калюжі крові. Поруч із ним був його службовий пістолет", - сказав один із присутніх журналістів в інтерв'ю телеканалу TVN24.

Політична справа

Президент Польщі Броніслав Коморовський доручив силам безпеки контролювати ситуацію у зв'язку зі спробою самогубства полковника військової прокуратури.

У заяві польський президент висловив стурбованість інцидентом у Познані.

Опозиційні політики Польщі закликали розслідувати інцидент у Познані, а права партія "Право і справедливість" вимагає відставки головного військового прокурора країни генерала Кшиштофа Парульського.

Урядова партія "Громадянська платформа" - єдина політична сила Польщі, яка поки утримується від коментарів.

Журналісти польського видання Gazeta Wyborcza, на публікацію якої відповідав полковник Пшибил, висловили шок з приводу того, що він намагався застрелитися.

Журналісти однак наполягають на правдивості наведених у статті фактів, коли військова прокуратура вимагала в операторів мобільного зв'язку надати слідчим СМСи, дотичні до розслідування.

Новини на цю ж тему