Європарламент очолив німець Мартін Шульц

Мартін Шульц - новий голова Європарламенту Копирайт изображения AFP
Image caption Мартін Шульц - новий голова Європарламенту - виступає у Страсбургу

У вівторок палкий німецький соціаліст, відомий своєю критичною риторикою, Мартін Шульц, був обраний новим головою Європейського парламенту.

Він змінив на цій посаді представника Польщі Єжі Бузека, термін повноважень якого завершився у грудні минулого року.

Пан Шульц з легкістю обійшов своїх конкурентів – британських законодавців Ніржа Деву і Діану Волліс вже в першому турі голосування, набравши 387 голосів з 670.

Мартін Шульц обіцяє посилити роль законодавчого органу Євросоюзу, домагатися поглиблення євроінтеграції та ухвалення більше політичних рішень, спрямованих на боротьбу з фінансовою кризою.

Міжнародний оглядач, науковий директор Інституту євроатлантичного співробітництва Олександр Сушко сказав bbc.ua, що для Мартіна Шульца пріоритетом буде внутрішня ситуація в ЄС, а не зовнішня зовнішня політика Євросоюзу і відносини з сусідами, зокрема, з Україною.

На думку аналітика, пан Шульц не є настільки заглибленим в українські питання, як попередній голова Європарламенту Єжі Бузек, і тому, вважає міжнародний аналітик, навряд чи можна очікувати від нього регулярної і активної позиції щодо України.

Олександр Сушко твердить, що пан Шульц не належить до тих політиків, для яких Україна буде пріоритетом.

Новий президент: далі від України

Кореспондент ВВС Україна у Брюсселі також припускає, що зацікавленість нового президента Україною, очевидно, буде на порядок нижчою, ніж за Єжи Бузека.

Щоправда, трохи більше року тому пан Шульц від імені групи Прогресивного Альянсу соціалістів та демократів підписав меморандум про співпрацю з Миколою Азаровим і Партією регіонів . Однак, зараз, навіть самі соціалісти намагаються не згадувати про цей документ.

Про те, що питання України не будуть серед найважливіших на порядку денному Мартіна Шульца свідчить і те, що в своїй депутатській групі майбутній президент Європарламенту не має занадто великої популярності: представники соцпартій з "малих" країн ЄС ображаються, що Шульц найбільше уваги приділяє лише колегам по партії з Франції та Німеччини.

Мартін Шульц відомий своєю гострою критичною риторикою.

Він набув популярності у 2003 році, коли відбувся його словесний конфлікт з тодішнім прем'єром Італії Сильвіо Берлусконі. Виступаючи в Європарламенті, пан Шульц запитував прем’єра про його медіа-імперію. Пан Берлусконі запропонував Мартіну Шульцу знятися у фільмі в ролі охоронця в концтаборі.

Це призвело до напруження у відносинах між Німеччиною та Італією. Інцидент був начебто вичерпаний після телефонної розмови між Сильвіо Берлусконі та тодішнім канцлером Німеччини Герхардом Шредером. Одначе пізніше італійський прем’єр сказав, що він не вибачався, а висловив співчуття Німеччині, що його жарт, мовляв, був неправильно сприйнятий.

Мартін Шульц народився 1955 року в невеликому німецькому містечку Хельрат. Після університету почав працювати в книжковій торгівлі. А у 19 років вступив до соціал-демократичної партії Німеччини. В 1994 році був обраний до Європарламенту, і за 10 років очолив у ньому соціалістичну фракцію.

Новини на цю ж тему