Оскар: німий та чорно-білий "Артист" - головний переможець

Володарі Оскарів за найкращі головні ролі: Меріл Стріп та Жан Дюжарден Копирайт изображения PA
Image caption Володарі Оскарів за найкращі головні ролі: Меріл Стріп та Жан Дюжарден

Цьогорічна церемонія вручення нагород американської кіноакадемії стала тріумфом німого фільму "Артист", який здобув п'ять Оскарів, серед яких нагороди за найкращий фільм, режисера та виконавця головної чоловічої ролі.

Режисер Мішель Азанавічюс, який здобув першого Оскара, під час своєї промови подякував також песикові Аггі, який став однією із зірок німої та чорно-білої стрічки.

Жану Дюжардену не потрібно було розмовляти, щоб здобути свій перший Оскар у номінації за найкращу головну чоловічу роль.

Стрічка, яка є даниною німим фільмам і розповідає про перехід від німого до звукового кіно, перемогла також у номінаціях за найкращі музику та костюми.

Востаннє німа стрічка здобувала Оскар за найкращий фільм ще у далекому 1929 році.

Фільм Мартіна Скорсезе "Хранитель часу", у якого перед початком церемонії було найбільше (11) номінацій, також здобув п'ять статуеток, але переважно у технічних номінаціях.

3 із 17

Меріл Стріп здобула Оскар за найкраще виконання головної жіночої ролі у фільмі "Залізна леді", де вона зобразила на екрані Маргарет Тетчер.

Це третій Оскар для Меріл Стріп, а номінованою вона була вже 17 разів.

Вона подякувала американській кіноакадемії за "неймовірно чудову кар'єру".

Канадський актор Крістофер Пламмер став найстарішим переможцем, здобувши Оскар у номінації за найкраще виконання чоловічої ролі другого плану у фільмі "Початківці". Пану Пламмеру зараз 82 роки і, отримуючи нагороду, він подякував своїй дружині, яка, як він сказав, "заслужила Нобелівську премію миру за те, що щодня приходила йому на допомогу".

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів

Октавія Спенсер здобула Оскар за найкраще виконання жіночої ролі другого плану у фільмі "Прислуга". Отримуючи нагороду, Октавія розплакалась, а увесь зал встав із крісел і вітав її перемогу оплесками.

Легендарний Вуді Аллен здобув Оскар за найкращий оригінальний сценарій до свого фільму "Північ у Парижі". Найкращим адаптованим сценарієм назвали сценарій до фільму "Нащадки".

Не обійшлось і без невеликого скандалу. Британський комік Саша Барон Коен прийшов на церемонію у своєму новому образі "Диктатора".

На червоному килимі він ніс глечик із, як він висловився, "прахом Кім Чен Іра", який він висипав на відомого ведучого Раяна Сікреста. Сашу Барона Коена попросили залишити червону доріжку.

Новини на цю ж тему