Померла Маргарет Тетчер

Маргарет Тетчер

Колишня прем'єр-міністр Великої Британії Маргарет Тетчер "мирно" померла у 87 років після інсульту, повідомили її родичі.

Девід Кемерон назвав її "великою британкою", а Королева висловила жаль з приводу її смерті.

Леді Тетчер була прем'єр-міністром в уряді консерваторів від 1979 до 1990 року. Вона була першою жінкою, яка обійняла цю посаду.

Церемонія її поховання, яка відбудеться з повними військовими почестями у лондонському Соборі святого Павла, не матиме державного статусу, однак їй нададуть такого самого статусу, як похорону принцеси Діани та Королеви-Матері.

На резиденції глави британського уряду на Даунінг-стріт, 10 приспустили прапор Сполученого Королівства Великої Британії.

Політичний редактор ВВС Нік Робінсон каже, що пані Тетчер була суперечливим політиком і надихала пристрастю як своїх прихильників, так і опонентів.

Вона стала прем’єр-міністром Великої Британії у 1979 році.

Уряд під її керівництвом приватизував кілька галузей промисловості, які належали державі, та протистояв страйкам гірничих профспілок у 1984-85 роках.

Маргарет Тетчер була при владі, коли Велика Британія провадила військові дії проти Аргентини в районі Фолклендських островів у 1982 році.

У 1984 році пані Тетчер пережила замах на своє життя: бойовики Ірландської республіканської армії підірвали готель Brighton Grand, де вона зупинилася для участі у щорічному з’їзді Консервативної партії.

У другій половині її перебування на посту прем’єра її політику часто асоціювали з євроскептицизмом. Наприкінці 80-х вона стала одним з ключових ініціаторів повалення комунізму у східній Європі.

Маргарет Тетчер залишила пост глави уряду у 1990 році.

"Шляхетність духу"

Святові лідери виразили співчуття у зв’язку зі смертю пані Тетчер.

Після отримання звістки про її смерть прем'єр-міністр Великої Британії Девід Кемерон скасував заплановані переговори з президентом Франції Франсуа Олландом та заявив, що повернеться до Британії увечері в понеділок.

Він назвав Маргарет Тетчер найвидатнішим лідером Великої Британії мирного часу.

Президент США Барак Обама відзначив досягнення пані Тетчер у сфері боротьби за свободу та заявив, що з її смертю "Америка втратила справжнього друга".

Канцлер ФРН Ангела Меркель сказала, що ніколи не забуде ролі пані Тетчер у подоланні розколу в Європі наприкінці холодної війни.

Джон Мейджор, який змінив її на посаді прем'єр-міністра у 1990 році, сказав: "Ті, хто тісно співпрацював з нею, завжди пам'ятатимуть її видатні якості - сміливість та рішучість у політиці та людяність і шляхетність духу у приватних справах".

Новини на цю ж тему