Перед мітингом опозиції заблокований центр Харкова

площа
Image caption На веб-камері видно, що трамваї стоять посеред дороги

Площу Рози Люксембург у Харкові, де має початися хода опозиції, заблокували трамваями.

Вагони щільно розташовані один біля одного на коліях, транспорт рухається через вузьку прогалину між ними.

За словами кореспондента ВВС у Харкові, на під'їздах до площі, а також на багатьох інших вулицях міста, утворилися затори.

На площі зібралося кілька тисяч людей із символікою опозиційних партій, їх з усіх боків оточила міліція.

Кореспондент ВВС також передає, що на місці відкрили каналізаційний люк і викачують із нього воду прямо на площу.

"Спочатку акцію заборонили через суд, тепер заблокували всі основні дороги, зупинили трамваї, а на площі Рози Люксембург навіть асфальт здирають. Це вже нагадує істерику", - заявив Віталій Кличко, який перебуває в Харкові.

О 15.00 на площі за попереднім планом має початися марш опозиції в рамках акції "Вставай, Україно!". Попри судову заборону, його учасники планували пройтися до площі Руднєва, де в Апеляційному суді о 16.00 має розпочатися розгляд справи стосовно зловживання екс-прем'ра Юлії Тимошенко на посаді керівника компанії ЄЕСУ.

Міська влада ремонтує дороги

Опозиція вже планує змінити маршрут акції. Як повідомив депутат від "Батьківщини" Арсен Аваков, прихильники опозиціонерів очікують провокацій з боку опонентів.

"По всьому місту вже імітуються корки й ремонтні роботи, щоб заявити про те, що марш, який навіть не почався, паралізував Харків", - заявив він.

Раніше кореспондент ВВС Україна також повідомив, що усі три мости, які ведуть від площі Рози Люксембург до Апеляційного суду, перекрито.

Водночас, сайт харківської міської ради повідомляє, що рух транспорту деякими вулицями перекрили на два дні через ремонт.

Окрім того, заступник Харківського міського голови Ігор Терехов заявив, що акція опозиція може спричинити у Харкові транспортний колапс: "Ми займаємося не політикою, а міським господарством. І ми розуміємо, що в місті в цей час великі потоки транспорту, а ця акція перекриє центральну магістраль міста".

Раніше у прес-службі "Батьківщини" повідомили, що площу Руднєва повністю оточили комунальним транспортом.

Лідери опозиції досі чекають на Тимошенко

Арсен Аваков також повідомив, що Юрій Луценко, Арсеній Яценюк, Олександр Турчинов, Андрій Кожемякін і Роман Забзалюк усе ще очікують зустрічі з екс-прем'єром Юлією Тимошенко у Центральній клінічній лікарні "Укрзалізниці".

"Очевидно, їх намагаються затримати, щоб вони не змогли взяти участь в акції", - сказав пан Аваков.

Водночас у Державній пенітенціарній служби заявили, що екс-прем'єр не хоче пройти до кімнати побачень і провокує скандал.

"У зв'язку з тим, що поведінка засудженої має на меті спровокувати скандал та звинуватити пенітенціарну установу у тому, що начебто ми не пускаємо депутатів, прес-служба уповноважена заявити, що ДПтС та керівництво Качанівської виправної колонії не чинить жодних перешкод у проведенні побачення засудженої з депутатами", - йдеться у заяві служби.

Олександр Турчинов заявив, що це неправда: "За законом, вони були зобов'язані впустити нас в кімнату для зустрічей, натомість вони не пустили нас навіть в хол і залишили стояти біля ліфта".

Раніше депутат від "Батьківщини" Сергій Пашинський розповів ВВС Україна, що представників опозиційних партій та Юрія Луценка не пускають на побачення з Юлією Тимошенко.

За його словами, працівники Державної пенітенціарної служби без пояснення причин не допускали політиків на законне побачення, яке мало початися о 11 годині ранку.

У пенітенціарній службі також повідомляли, що Юлія Тимошенко знову відмовилася від участі в засіданні суду.

Новини на цю ж тему