Новий уряд Італії очолить Енріко Летта

Енріко Летта
Image caption Першим завданням Енріко Летти буде визначити склад його майбутнього уряду

Новим прем'єр-міністром Італії, як виглядає, стане Енріко Летта, якому президент країни Джоржо Наполітано доручив сформувати уряд широкої коаліції.

Призначення пана Летти, заступника лідера лівоцентристської Демократичної партії, може покласти край понад двом місяцям політичної кризи, яка не припиняється відтоді, як загальні вибори в лютому не визначили однозначного переможця.

Пан Летта заявив, що його метою на посаді голови уряду буде змінити взятий Європою курс на заходи бюджетної економії.

"Європейська політика надто зосереджена на жорсткій економії, а цього вже недостатньо", - сказав Енріко Летта після зустрічі з президентом у Римі.

Розбіжності

46-річний політик заявив, що прийняв пропозицію очолити уряд, усвідомлюючи, наскільки це велика відповідальність, і розуміючи, що політики Італії дискредитували себе в очах суспільства.

Пан Летта має сформувати кабінет міністрів, здатний здобути підтримку всіх партій і бути затвердженим в італійському парламенті. Припускають, що голосування про довіру до нового уряду може відбутися вже найближчими вихідними.

Усі парламентські фракції, включно з партією колишнього прем'єра Сильвіо Берлусконі, дали зрозуміти, що готові увійти до коаліції, на чолі якої постане людина на кшталт Енріко Летти.

Однак між партією Берлусконі і партією Летти існують суттєві розбіжності, і секретар партії Берлусконі вже попередив, що вона висуватиме умови для входження в коаліцію.

Пан Летта має репутацію поміркованого представника лівих сил Італії. Його дядько, Джанні Летта, протягом 10 років очолював канцелярію Берлусконі.

Шлюб за розрахунком

Широка політична коаліції знову поверне частину політичного впливу Берлусконі. Однак, за словами кореспондента ВВС у Римі Алана Джонстона, це єдиний спосіб вивести країну із парламентської кризи і нарешті сформувати уряд.

Наш кореспондент додає, що така широка урядова коаліція буде політичним відповідником шлюбу за розрахунком і може довго не протриматися.

Кандидатуру Енріко Летти на посаду прем'єр-міністра висунуто по тому, як у понеділок Джорджо Наполітано склав присягу президента Італії і використав церемонію своєї інавгурації в парламенті для гострої критики політиків.

Президент Наполітано пригрозив піти у відставку, якщо парламентські партії не домовляться про формування уряду.

Новини на цю ж тему