Януковича знову просять втрутитися в справу "Охматдиту"

Охматдит
Image caption Згідно з планом, будівництво мають закінчити до кінця 2013 року

Президент Віктор Янукович доручив уряду негайно розібратися з фінансуванням будівництва нового корпусу дитячої лікарні "Охматдит" у Києві.

"Глава держави вимагає від Уряду забезпечити безперебійне фінансування будівництва цього об'єкта", - заявив Уповноважений президента з прав дитини Юрій Павленко.

Ця заява пролунала після того, як до президента з відкритим листом звернулися члени опікунської ради лікарні.

У зверненні, надісланому також до прем'єр-міністра Миколи Азарова, вони заявили, що будівництво нового корпусу зупинили.

"В бюджеті 2013 року немає коштів. Чиновники міністерства фінансів відверто саботують виділення навіть 95 мільйонів, затверджених Верховною Радою, - йдеться у зверненні. - Чотири місяці 2013 року проект взагалі не фінансується. Таке недбале ставлення вже зупинило будівництво".

Активісти також наголосили, що перебої з фінансуванням можуть призвести до порушення неодноразових обіцянок президента та прем'єр-міністра завершити будівництво нового корпусу до кінця 2013 року.

Раніше Вікторові Януковичу вже писали листа із проханням допомогти навести лад в "Охматдиті".

Пиво в поміч

95 мільйонів гривень - це сума, передбачена у бюджеті на будівництво в "Охматдиті". Однак цих грошей, за словами представників опікунської ради, недостатньо для його завершення.

Для цього потрібно загалом приблизно один мільярд гривень, яких немає у бюджеті, і не виключено, що за місяць-два будівництво знову можуть припинити, кажуть активісти.

Аби цього не сталося, вони пропонують нове джерело грошей для будівництва - збільшення акцизів на пиво.

За словами координатора руху "За тверезу Україну" Юлії Солохи, автори ініціативи вибрали саме цей акциз, оскільки його не збільшували вже тривалий час, і зараз він становить 87 копійок.

У парламенті вже зареєстрували кілька законопроектів за підписом трьох десятків депутатів з різних фракцій, якими пивний акциз пропонують збільшити втричі. Це дозволить вже цього року залучити до бюджету додаткових 4 мільярди гривень, розповіла ВВС Україна Юлія Солоха.

"Це зменшить доступність пива за рахунок підвищення ціни, а також дозволить спрямувати надходження від акцизів на охорону здоров'я, зокрема на добудову лікарні "Охматдит", - пояснила вона.

Вчасне завершення робіт у лікарні, наголошують в опікунській раді, є принципово важливим, оскільки у новому корпусі мають проводити складні операції для онкохворих дітей, в тому числі трансплантацію кісткового мозку від неродинного донора, чого поки що не можна зробити в Україні.

Новини на цю ж тему