Росія вперше оштрафувала некомерційну організацію

голос
Image caption "Голос" звинуватив міністерство юстиції у "поспішних висновках"

Російська асоціація "Голос", яка займається захистом прав виборців, стала першою некомерційною (НКО) організацією, яку оштрафували відповідно до нового закону.

Суд у Москві постановив, що "Голос" не задекларувала себе як "іноземний агент", хоча вже після набуття закону чинності отримувала кошти з-за кордону.

Тепер асоціація має сплатити 300 тисяч рублів (9500 доларів).

У НКО кажуть, що повернули гроші, які насправді були винагородою за правозахисну діяльність, щойно вони з'явились на рахунку.

Йдеться про 7728,4 євро, надані асоціації Норвезьким Гельсінським комітетом як частина Премії Сахарова за свободу думки.

НКО пояснила, що гроші прийшли на їхній рахунок у грудні, і асоціація не встигла відхилити платіж.

"Голос" звинуватив міністерство юстиції у "поспішних висновках".

Дані про фінансування "Голосу" з-за кордону міністерство юстиції отримало від Федеральної служби з фінансового моніторингу. Як наголошується на сайті мін'юсту, асоціація також здійснює політичну діяльність на території Російської Федерації.

Організація, яка раніше отримувала фінансову допомогу від американського урядового агентства з розвитку USAID, наголошує, що більше не фінансується з-за кордону. Також "Голос" спростовує участь у будь-якій політичній діяльності.

Представник міністерства юстиції не зміг уточнити, у якій саме політичній діяльності підозрюється "Голос".

У 2012 році російська влада ухвалила закон про некомерційні організації, згідно з яким НКО, що отримують фінансування ззовні і займаються політичною діяльністю, повинні реєструватися в статусі "іноземних агентів".

Він офіційно набув чинності 21 листопада минулого року.

24 квітня міжнародні правозахисні організації, підбиваючи підсумки першого року з моменту повернення Володимира Путіна на пост президента, назвали безпрецедентним наступ на громадянське суспільство в Росії.

Закон про іноземних агентів правозахисники назвали одним з обмежувальних, ухвалених владою у 2012 році.

Новини на цю ж тему