США підозрюють владу Сирії у хімічній атаці

Сирія
Image caption Громадянський конфлікт у Сирії триває з березня 2011 року

Міністр оборони США Чак Хейгел заявив, що американська розвідка "із певною мірою впевненості" допускає, що Сирія застосовувала хімічну зброю.

Під час свого візиту до Об'єднаних Арабських Еміратів, він сказав про підозри, що сирійська влада застосувала проти повстанців газ зарин.

Пан Хейгел додав, що застосування цієї речовини було немасштабним, і не уточнив, де і коли це сталося.

"Наша розвідка з різним ступенем впевненості припускає, що сирійський режим застосовував хімічну зброю у невеликих масштабах в Сирії, зокрема, хімічну речовину зарин", - сказав Чак Хейгел.

"Це порушує всі конвенції ведення війни", - додав він.

Раніше Білий дім попереджав сирійську владу, що використання хімічної зброї стане "червоною лінією" для можливого втручання, але зазначав, що розвідувальні служби поки не мають жодного доказу.

"Враховуючи серйозність ситуації, і те, що ми знаємо з нашого нещодавнього досвіду, оцінок спецслужб недостатньо - у своєму рішенні ми будемо керуватися тільки достовірними і підтвердженими фактами, які нададуть нам певний ступінь впевненості", - заявляв представник Білого дому Мігель Родрігес.

Заяви пана Хейгела пролунали через два дні по тому, як високопосадовий ізраїльський військовий звинуватив сирійський уряд у неодноразовому використанні хімічної зброї проти повстанців.

У застосуванні цієї зброї звинувачують один одного сирійський уряд і повстанці. Команда ООН намагається потрапити до Сирії, аби провести розслідування.

Як вважають, Сирія має великий обсяг хімічної зброї, і останнім часом у міжнародній спільноті зростає занепокоєння з приводу безпеки зберігання цих запасів.