У Росії шукають причини пожежі в психлікарні у Підмосков'ї

Пожежа
Image caption Влада Московської області оголосила суботу днем жалоби за загиблими

Пожежа у російській психіатричній лікарні в Підмосков'ї викликала багато суперечливих версій про те, чому так багато людей не змогли врятувати. У згорілому корпусі лікарні перебувала 41 людина, вибратися з пожежі вдалося трьом.

МНС Росії опублікувало повний список пацієнтів і персоналу згорілої психоневрологічної клініки і повідомило, що було знайдено фрагменти тіл 38-го загиблого.

Пошукові роботи на місці події завершені.

Слідчий комітет Росії (СКР) порушив справу за фактом порушення вимог пожежної безпеки, що спричинило смерть двох і більше людей. Кримінальний кодекс країни передбачає покарання до семи років позбавлення волі за цією статтею.

"Слідство розглядає всі можливі версії причин пожежі, в тому числі необережне поводження з вогнем, несправність електрообладнання, підпал та інші", - йдеться у повідомленні СКР.

Водночас уповноважений з прав людини в Росії Володимир Лукін назвав головною причиною трагедії байдужість.

"Очевидно, що в цьому, як і в бігатьох інших випадках, необхідний систематичний і ефективний контроль за станом справ у психіатричних лікарнях як з боку громадських, так і спеціально створених з цією метою державних органів", - заявив пан Лукін.

Влада Московської області оголосила суботу днем жалоби за загиблими у пожежі.

Це усього другий випадок жалоби в області. Вперше жалобу оголосили тут спільно з Москвою для вшанування пам'яті жертв вибухів в аеропорту "Домодєдово" в січні 2011 року.

Хворі міцно спали

Лікарня №14 розташована у селищі Раменське. Загоряння сталося у шостому корпусі лікарні, де розміщені хворі особливого режиму. На момент прибуття представників міністерства з надзвичайних ситуацій (МНС) палала вся будівля.

Image caption Коли приїхали пожежники, вся будівля була у вогні

За повідомленнями, на всіх вікнах згорілої лікарні були встановлені решітки, і більшість загиблих знайдені у ліжках.

В МНС наголосили, що хворі перебували під дією ліків та міцно спали. Враховуючи швидке поширення вогню, деякі з них могли навіть не встигнути прокинутися.

Медсестра лікарні змогла вийти сама та допомогла двом пацієнтам: 1945 та 1987 років народження.

Як стало відомо пізніше, в будівлі спрацювала пожежна сигналізація. Медсестра Вікторія Волкова вийшла в коридор, побачила вогонь і спробувала сама його загасити, але не впоралася.

Новини на цю ж тему