У московській мечеті затримали 140 підозрюваних

поліція
Image caption У ФСБ повідомили, що давно слідкують за ісламським центром "Дар уль-Аркам"

Працівники управління Федеральної служби безпеки у Москві і Московській області, поліції та міграційної служби затримали приблизно 140 осіб в ісламському центрі "Дар уль-Аркам". Усіх затриманих доставили для перевірки в районні відділення поліції.

"Співробітниками правоохоронних органів в будинку № 8 на Даниловской набережній в результаті оперативно-розшукових заходів затримано 140 осіб, з них більше 30-и є громадянами іноземних держав", - йдеться в повідомленні прес-служби УФСБ, повідомляє "Інтерфакс".

За інформацією сайту Islam.ru, за вказаною адресою знаходяться молитовний зал та навчально-освітній центр з бібліотекою і курсами арабської мови.

К повідомили в управлінні ФСБ, "Дар уль-Аркам" давно потрапив у поле його зору. Прес-служба стверджує, що центр неодноразово відвідували парафіяни, "які в згодом перейшли на позиції крайнього радикалізму, вступили до лав бандитських угрупувань, що діють на Північному Кавказі, а також брали участь у підготовці і здійсненні екстремістських і терористичних акцій на території Російської Федерації".

Йдеться про колишнього студента Московського держуніверситету дизайну і технологій Ібрагіма Плієва, який вступив до радикального угруповання на Північному Кавказі у травні, він загинув під час спецоперації в жовтні 2011 року, а також про чотирьох уродженців Північного Кавказу, заарештованих в Москві у липні 2011 року за підозрою в плануванні вибуху в метрополітені.

Інформації про подальшу долю доставлених в поліцію осіб поки нема.

Під час аналогічної операції 19 квітня в Петербурзі у мечеті на ринку "Апраксин двір" затримали близько 500 осіб.

Крім того, з Росії вислали дев'ятьох нелегальних іммігрантів: п'ятьох з Таджикистану, двох з Узбекистану і двох з Азербайджану.

Новини на цю ж тему