З Кесона виїдуть останні працівники Південної Кореї

Кесон

Південна Корея має вивезти останніх своїх працівників з промислової зони Кесон, яка є спільною прикордонною зоною між Північною та Південною Кореєю.

27 квітня з Кесону виїхали 125 південнокорейських робітників. 29 квітня територію мають залишити ще 50.

Таке рішення ухвалив Сеул після того, як КНДР забрала з Кесона усіх своїх робітників та відмовилась від переговорів про ситуацію з індустріальним парком.

Напруженість на Корейському півострові зростає через третє ядерне випробування, заплановане Пхеньяном на 3 травня.

Північну Корею розлютили санкції ООН, посилені після останнього ядерного випробування у КНДР у лютому, а також спільні військові навчання США та Південної Кореї, які мають закінчитись 30 квітня.

У спільному індустріальному парку Кесон розташовані понад 100 заводів. Тут працюють більше 50 тисяч мешканців Північної Кореї і декілька сотень спеціалістів з Південної Кореї.

Ситуацію в зоні Кесон, яка є одним з основних джерел доходу для КНДР, вважають своєрідним барометром відносин між Південною і Північною Кореями.

В очікуванні дозволу

Раніше цього місяця Північна Корея заблокувала вхід південнокорейським робітникам до Кесону, а наступного дня відкликала 53 тисячі своїх працівників.

Проте це вперше, коли з індустріального парку вивезуть всіх фахівців з Південної Кореї.

Речник міністерства об'єднання Південної Кореї Кім Хен Сік заявив журналістам, що КНДР поки не дала дозвіл працівникам перетнути кордон. Це має відбутись після 29 квітня.

Північна Корея раніше заявила, що не перешкоджатиме тим, хто залишатиме Кесон.

Деякі фахівці не хочуть залишати індустріальний комплекс, побоюючись, що активи їхньої компанії будуть вилучені.

"Ті робітники, що залишаються там, мають проконтролювати продукти, які належать нашим клієнтам, та сирі матеріали, тому ми хочемо вжити конкретні заходи, щоб захистити їх після того, як усі працівники будуть вивезені", - заявив Хан Дже-Квон, голова Асоціації компаній Кесону.

Уряд Південної Кореї вже заявив, що створив спеціальну цільову групу для допомоги компаніям, яких змусили припинити роботу у індустріальному парку.

Ця група допоможе "подолати збитки, отримані фірмами з заводами в Кесоні та... розробити комплексні та практичні заходи підтримки", заявили у кабінеті прем'єра в Сеулі.

Зокрема, уряд запропонує постраждалим підприємствам позики з міжкорейського фонду співробітництва.

Новини на цю ж тему