Журналісти ТВі оголосили, що покидають канал

Журналісти
Image caption Журналісти заявили про своє звільнення зі сходів телеканалу

Більше трьох десятків працівників телеканалу ТВі, навколо якого вже тиждень триває гучний скандал, заявили про звільнення.

Про це журналісти повідомили, зачитуючи заяву біля приміщення телеканалу в Києві.

"Ми не вбачаємо далі за можливе виконувати свої професійні обов'язки на каналі, оскільки не можемо гарантувати нашому глядачеві надання об'єктивної та неупередженої інформації і вважаємо, що люди, які називають себе власниками та менеджерами каналу, зруйнували репутацію ТВі. У цій ситуації ми бачимо єдиний прийнятний для нас вихід - піти", - йдеться у заяві.

Серед тих, хто звільнився, Мустафа Найєм, Віталій Гайдукевич, Роман Недзельський, Анастасія Станко, Юлія Банкова, Ірина Славінська - загалом 31 журналіст.

За їх словами, впродовж тижня профспілка каналу очікувала переговорів з керівництвом, але остаточно можливість їх початку "була зірвана через вручення Олегом Радченком письмового ультиматуму про вихід в ефір Мустафі Найему під загрозою звільнення".

Водночас, у разі успішних переговорів вони були готові припинити страйк і відновити свою роботу.

Всіх кличуть назад

Новопризначений генеральний директор каналу Артем Шевченко вже заявив, що готовий поновити усіх журналістів, що звільнилися, на роботі.

"Я думаю, що багато хто може змінити своє рішення і ми будемо розглядати його і, можливо, візьмемо людей назад, якщо вони своє рішення змінять", - зазначив керівник.

Раніше він заявляв, що "корпоративні конфлікти між співвласниками-інвесторами не повинні ніяк впливати на журналістську роботу".

Минулого тижня журналісти заявляли про появу цензури на телеканалі. Це сталося після того, як між співвласниками мовника виник конфлікт.

То хто власник...

Image caption Восени минулого року журналісти телеканалу протестували проти його відімкнення

Одночасно два бізнесмени - Олександр Альтман і Костянтин Кагаловський - заявили, що є законними власниками ТВі, і звинуватили один одного в рейдерстві та підробці документів.

23 квітня на сайті телеканалу з'явилося повідомлення про те, що новим генеральним директором телеканалу став Артем Шевченко, а новим його інвестором - американський бізнесмен Олександр Альтман.

Водночас Наталія Катеринчук, яка керувала каналом до цього, написала на своїй сторінці у Facebook, що жодних змін в складі засновників та керівництва ТВі немає.

"Шановні друзі! Електронну пошту прес-служби каналу ТВі зламано і з неї розсилаються фейкові інформації. Підкреслюю, жодних змін у складі засновників та керівного складу телеканалу ТВі немає!" – заявила пані Катеринчук.

25 квітня на прес-конференції вона сказала, що тепер "найбільша проблема – можливість існування каналу".

Новини на цю ж тему