Бангладеш виправдовується за відмову від допомоги

Бангладеш
Image caption Майже 2430 людей із приблизно 3000, що працювали на фабриці, вижили

Влада Бангладеш захищає своє рішення відмовитися від допомоги міжнародних рятувальників після обвалу фабрики поблизу Дакки, в якому загинуло щонайменше 382 людини.

Міністр внутрішніх справ країни Мухіуддін Хан Аламгір сказав ВВС, що влада була упевнена, що бангладешські рятувальники зможуть впоратися самі і врешті зробили "гарну роботу".

За деякими даними, під завалами ще досі можуть лишатися сотні людей. Але надії на те, що їх можна врятувати, майже не лишилося.

Більшість загиблих - це працівники швейної фабрики, власника якого вже заарештували за недбальство.

"Ми самі впоралися"

Міністр наголосив, що майже 2430 людей із приблизно 3000, що працювали на фабриці, вижили. І це, за його словами, свідчить, що рятувальні роботи проводилися "краще, ніж в середньому в таких ситуаціях".

"Ми зробили гарну роботу і я пишаюся своїми людьми - пожежниками, військовим, поліцейськими та місцевими добровольцями", - сказав міністр.

Бангладеський посадовець водночас зазначив, що країни, які були готові допомогти, не надали список спеціального обладнання, про що їх просили.

Британський уряд та ООН заявляли, що їхні групи експертів були готові вирушити до Бангладеш, але їхню пропозицію відхили.

Компенсацію, а також їжу постраждалим запропонували британська компанія Primark та канадська Loblaw, які працювали із постачальниками, які обслуговувалися на цій фабриці.

Кореспондент ВВС з міжнародного розвитку Марк Дойл каже, що незвично, коли країна відмовляється від допомоги у надзвичайних ситуаціях, незалежно від того - багата вони чи бідна.

Сотні рятувальників працювали у 2010 році на Гаїті, враженого землетрусом. Значно багатша Японія також прийняла міжнародну допомогу після землетрусу та цунамі у 2011.

Новини на цю ж тему