ФБР винесло речові докази з дому вдови Тамерлана Царнаєва

Вдова Царнаєва
Image caption Агенти ФБР отримали зразки ДНК у будинку вдови Тамерлана Царнаєва, Кетрін Рассел

ФБР провело обшук і винесло кілька пакетів з речовими доказами з дому вдови Тамерлана Царнаєва, якого американська влада підозрює в організації вибухів на Бостонському марафоні.

У понеділок 24-річну Кетрін Рассел бачили, коли вона виходила з будинку батьків в Род-Айленді.

Також стало відомо, що до команди адвокатів брата Тамерлана Джохара Царнаєва приєдналася відома в США юрист Джуді Кларк, що спеціалізується на захисті обвинувачених, яким загрожує смертна кара.

Внаслідок вибухів 15 квітня о Бостоні три людини загинули і понад 260 зазнали поранень.

Джуді Кларк відома своєю участю в цілій низці резонансних процесів: вона захищала Теда Качинського, який розсилав поштою бомби, і християнського фундаменталіста Еріка Рудольфа, що влаштував теракт на Олімпійських іграх в Атланті.

Зразки ДНК

Молодшому братові Царнаєву висунули звинувачення у використанні зброї масового ураження та у навмисному псуванні майна за допомогою вибухового пристрою.

19-річний Джохар Царнаєв був затриманий 19 квітня після масштабної операції, в ході якої був убитий його старший брат Тамерлан.

Під час затримання Джохар був поранений в голову, горло, ноги і руку. За повідомленнями, через поранення в горло він не може говорити.

Зараз Джохар знаходиться в федеральному медичному тюремному центрі.

29 квітня агенти ФБР отримали зразки ДНК у будинку пані Рассел. Після смерті Тамерлана вона живе в будинку батьків.

Її адвокат каже, що Кетрін Рассел робить все можливе, щоб допомогти слідству.

"Нас атакують з усіх боків"

28 квітня батьки підозрюваних в організації вибухів на Бостонському марафоні Тамерлана і Джохара Царнаєвих вирішили відкласти своє повернення в США.

За словами батька братів Анзора Царнаєва, він залишиться в Росії на лікування.

"На жаль, я ніяк не можу допомогти своїй дитині. Я втратив надію. Ми прості люди. Ми намагаємося зрозуміти. Нас атакують з усіх боків", - сказав Царнаєв-старший агентству Reuters.

В даний момент розлучене подружжя Царнаєвих перемістилися з Махачкали в неназване село на Північному Кавказі.

29 квітня президенти США та Росії Барак Обама і Володимир Путін по телефону обговорили співробітництво сторін у питаннях боротьби з тероризмом на тлі вибухів у Бостоні.

Барак Обама висловив глибоку вдячність за підтримку і співпрацю після нападів, сказано в заяві Білого дому.

Новини на цю ж тему