Більшість українців проти одностатевих шлюбів - опитування

Акції проти гомофобії
Підпис до фото,

Акції проти гомофобії пройшли 17 травня в багатьох країнах світу

Відповідно до результатів соціологічного опитування, проведеного компанією GfK Ukraine, 95% українців у тій чи іншій мірі виступають проти одностатевих шлюбів.

Результати опитування в Україні оприлюднено до всесвітнього дня боротьби з гомофобією та трансфобією, який відзначається 17 травня.

Більшість українців - гомофоби?

79,4% респондентів у віці старше 16 років відповіли, що вони проти будь-яких сексуальних стосунків між людьми однієї статі.

16% опитаних не підтримують таких шлюбів, проте вважають, що люди однієї статі мають право жити у громадянському шлюбі. Лише 4,6% українців підтримують узаконення одностатевих шлюбів.

59% респондентів, які не підтримують узаконення одностатевих шлюбів, вважають подібні стосунки аморальними та розпусними. Майже 46% опитаних не хочуть, щоб одностатевi пари подавали поганий приклад дітям. На думку 40% респондентів, це суперечить релiгiйним або церковним настановам.

Майже 25% не підтримують таких шлюбів через те, що при узаконенні шлюбів одностатеві пари захочуть всиновлювати дітей, а вони проти того.

Оцінюючи своє ставлення до одностатевих стосунків, більше половини респондентів сказали, що вони взагалi не пускали би в Україну як чоловiків, що практикують секс з чоловіками, так і жінок, що практикують секс з жiнками.

Найтолерантніші - жінки і молодь

Найтолерантнішими до одностатевих шлюбів виявилися респонденти у віці до 29 років, мешканці Києва та великих міст, найменш толерантними – респонденти старше 60 років, мешканці Західного регіону та сіл.

Жінки у віці до 29 років виявляють вищий рівень толерантності, ніж чоловіки цієї вікової категорії. В інших вікових категоріях відмінностей між чоловіками та жінками не виявлено. Респонденти з вищою освітою частіше підтримують право людей однієї статі жити у громадянському шлюбі.

Дослідження проводилося на основі Омнібусу GfK Ukraine протягом 3-23 квітня 2013 року. Загальна вибірка опитування становить 1 тис. респондентів у віці старше 16 років. Вибірка є репрезентативною для населення України за статтю, віком, регіоном проживання та розміром населеного пункту. Опитування проводилось методом особистого інтерв'ю. Максимальна похибка – 3,1%.

Гомофобія - не поодиноке явище

Одностатеві шлюби - одне з питань, які поділили громадську думку в багатьох країнах Європи. Зараз гострі дебати з приводу цього точаться у Великій Британії, парламент якої розгляне закон про узаконення одностатевих шлюбів наступного тижня.

Минулого місяця Франція стала 14-ю країною світу, яка законодавчо зрівняла в правах гомосексуальні і гетеросексуальні подружжя. Однак обговорення цього питання супроводжувалося багатотисячними акціями протесту.

Підпис до фото,

Акції проти гомофобії в Грузії біли зірвані низкою світських і церковних організацій, які виступають проти надання рівних прав ЛГБТ-спільноті

Однак на заході Європи законодавчі спроби подолати дискримінацію на ґрунті гомофобії здійснюються вже кілька десятиліть. Як випливає з опитування, оприлюдненого 17 травня, серед країн ЄС найбільшою кількістю гомофобських проявів відзначаються країни колишнього соціалістичного табору.

У Росії стабільно велике число людей, які негативно ставляться до геїв, і ці настрої за останні роки тільки посилюються, свідчать результати квітневого соціологічного опитування "Левада-Центру".

Як з'ясували соціологи, майже половина росіян (43%) вважають гомосексуалізм розбещеністю і шкідливою звичкою, а 35% опитаних вважають, що це результат психологічної травми. При цьому лише 12% респондентів відповіли, що гомосексуалізм має таке ж право на існування, як і традиційна сексуальна орієнтація.

А в столиці Грузії 17 травня спалахнули сутички під час акції протесту проти гомофобії. 17 людей було поранено, а саму акцію зірвано.