Вбивство українців у Пакистані: відповідальність взяв Талібан

Нанга-Парбат
Image caption Вершина Нанга-Парбат приваблює туристів з усього світу

Відповідальність за вбивство дев'ятьох туристів у Пакистані, серед яких п'ятеро українців, узяв на себе пакистанський Талібан.

Речник угруповання Техрік-і-Талібан сказав ВВС, що напад став помстою за вбивство другого за званням очільника цієї організації Валіура Рехмана, який загинув у травні, ймовірно, від удару американського безпілотника.

ЗМІ повідомляють також, що серед застрелених троє китайців, литовець та пакистанський або непальський гід.

В українському МЗС підтвердили загибель співвітчизників і сказали, що працівники посольства в Пакистані встановлюють особи загиблих.

Україна також закликала Пакистан знайти і покарати винних та виплатити родичам загиблих компенсації.

Напад стався в готелі поблизу базового табору біля підніжжя гори Нанга-Парбат у районі Діамар в Гілгіт-Балтистані.

Ця гімалайська вершина висотою 8126 м популярна серед туристів та альпіністів, особливо у червні і липні.

Вбивство іноземців завдасть потужного удару по туристичній індустрії країни, яка й так ледь виживає, каже кореспондент ВВС в Ісламабаді Шахзеб Джиліані.

Гілгіт-Балтистан належить до Кашміру - спірного регіону, за який Індія і Пакистан сперечаються з 1947 року, відколи обидві країни здобули незалежність.

Туристичне місце

Раніше повідомлялося, що серед загиблих був росіянин, однак місцевий туроператор сказав ВВС, що насправді жертвою став громадянин Литви.

Повідомляють також, що одному китайцю вдалося вижити.

Альпіністи планували піднятися на Нанга-Парбат, сказали в туристичній компанії, додавши, що на вершині гори перебувають близько 40 туристів.

У неділю, невдовзі після півночі за місцевим, часом у готель увірвалися близько 20 нападників, одягнутих, як повідомляють ЗМІ, у військову форму місцевих підрозділів.

"Невідомі люди проникли в готель, де минулого вечора зупинилися іноземні туристи, і відкрили вогонь", - розповів Reuters Алі Шер, старший офіцер поліції.

Бойовики зв'язали пакистанських працівників готелю і наказали їм не здіймати тривогу до ранку, сказав місцевий чиновник.

Перед тим, як розстріляти іноземців, нападники, ймовірно, відібрали в них гроші й паспорти.

За словами чиновника, віддалену місцевість, куди можна добратися лише пішки або на коні, оточили правоохоронці, які шукають злочинців.

"Оскільки це віддалена територія без доріг і транспорту, їхні тіла треба буде доставляти вертольотом", - додав він.

Президент Асіф Алі Зардарі та прем'єр-міністр Наваз Шариф засудили напад.

За словами пана Шарифа, якого раніше цього місяця переобрали на посаду, такі акти насильства і негуманності не залишаться без відповіді.

Кореспонденти відзначають, що Гілгіт-Балтистан, який межує з Китаєм, вважався однією з найбезпечніших територій під пакистанським контролем.

Проте в минулі роки тут траплялися серії нападів з боку бойовиків, які воюють проти шиїтської меншості в Пакистані.

Цей регіон відомий красою своєї природи. А головне місто Гілгіт служить відправною точкою для туристів, які мандрують Гімалаями та Каракорумом.

Новини на цю ж тему