У Пакистані опізнано всіх 10 убитих туристів

Влада в Пакистані повідомила, що ідентифіковано тіла всіх 11 людей, застрелених озброєними нападниками у віддаленому таборі в Гімалаях.

10 альпіністів і їхнього провідника-пакистанця вбили бойовики нової гілки Талібану, створеної для помсти за вбивства оперативних агентів Талібану та "Аль-Кайди" американськими безпілотниками.

Серед 10 туристів, убитих у таборі на півночі Пакистану в ніч на неділю, троє українців з Харкова, один американець з подвійним громадянством Китаю, двоє словаків, двоє китайців, один литовець і один непалець. Про це повідомили представники міністерства внутрішніх справ Пакистану.

Бойовики напали на табір біля підніжжя гори Нанга-Парбат, другої найвищої у Пакистані, пізно вночі і розстріляли альпіністів пострілами впритул.

Без прецедентів

Президент Федерації альпінізму і скелелазіння Харківської області Геннадій Копійка в інтерв'ю агентству "Українські новини" підтвердив, що під час сходження в Пакистані загинули троє харків'ян.

"Зателефонував учасник експедиції Олександр Заколодний, він повідомив, що загинули Свергун Ігор, Кошаєв Бодаві, Коняєв Дмитро - всі з Харкова. Решта всі українці живі", - сказав він.

Копійка зазначив, що офіційно МЗС поки не повідомляє імена загиблих, тому що тіла не опізнано офіційно.

З його слів, 5 загиблих доставлено в Ісламабад, всі вони одягнені у форму експедиції Ukraine International Nanga Parbat Expedition-2013, організованої Харківським альпіністським клубом.

Решта 2 загиблих зі складу української експедиції - лікар Антон Добeш і гірський гід Пeтер Шперка (обидва зі Словаччини).

У перших повідомленнях про криваві події в Пакистані називали цифру 5 загиблих українців.

Зі слів Копійки, трагедія сталася в базовому таборі - наметовому містечку на висоті 4,2 тис. м. "Загинули п'ятеро, які були в базовому таборі. Решта працювали на маршруті, ночували в другому таборі, вони вціліли", - сказав він.

Зірване сходження

Ukraine International Nanga Parbat Expedition-2013 ставила перед собою мету підкорити вершину Нанга-Парбат (Nanga Parbat, Пакистан, 8 126 м), що входить до трійки найбільш небезпечних для сходження 8-тисячників.

У ній взяли участь 10 осіб: Ігор Свергун (1966 р.н., керівник експедиції), Олександр Заколодний, Бадаві Кашаєв (1959 р.н.), Дмитро Коняєв (1970 р.н.), Данило Яснюк (усі - Харків), Михайло Колотушкін (Київ) , Бідзіна Гуджабідзе, Гігані Афі (обидва - Грузія), Антон Добeш і Пeтер Шперка (обидва - Словаччина).

Експедиція стартувала 6 червня, планувалося, що вона протриває до 18 липня.

"Ми шоковані, травмовані і обурені. Пакистан добре відомий у середовищі альпіністів. Це було жорстоке вбивство. Цих людей убили ні за що", - сказав Мансур Хуссейн, президент Клубу альпіністів Пакистану.

Приблизно 40 спортсменів, які здійснювали сходження на Нанга-Парбат, евакуйовано до північного міста Ґілґіт, звідки туристів репатріюють на батьківщину. Всі сходження на гору скасовано, а схили названо небезпечними.

За словами Хуссейна, теракт був ретельно спланований і здійснений добре підготованими людьми, яким допомагав хтось із місцевих.

"Це сталося на висоті 4200 метрів. Це мала б бути робота добре натренованих людей, бо діставатися до того табору треба не менше двох-трьох днів. Тіло має акліматизуватися до умов великої висоти. Як вони зуміли залишитися непоміченими - ось у чому запитання", - сказав він.

Новини на цю ж тему