Зґвалтування у Врадіївці: селяни штурмували райвідділ міліції

Врадіївка
Image caption Від сльозогінного газу постраждали щонайменше четверо людей, повідомляє "5 канал"

Міністр внутрішніх справ України Віталій Захарченко відсторонив з посади начальника міліції в Миколаївській області Валентина Парсенюка у зв’язку зі справою про побиття і зґвалтування жінки у селищі Врадіївка.

Рішення пов’язане з тим, що керівництво МВС отримало інформацію про зґвалтування "не в повному обсязі, що не дозволило швидко та об’єктивно розібратися у ситуації та призвело до заворушень", повідомляють у міністерстві.

У ніч проти вівторка жителі Врадіївки протестували біля райвідділку міліції, спробувавши взяти його штурмом.

Гнів місцевих жителів викликало зґвалтування 29-річної жінки, яка каже, що серед трьох її кривдників було двоє міліціонерів.

Двох підозрюваних затримали – таксиста та працівника міліції. В іншого міліціонера, ім'я якого називає жінка, є алібі, кажуть правоохоронці. Місцеві жителі вимагають, аби його також арештували.

Дехто з протестувальників скористався газовими балончиками, на що міліція теж застосувала сльозогінний газ, повідомляє "5 канал". Від нього постраждали щонайменше четверо людей.

Свідки також кажуть, що чули постріли.

На кадрах "5 каналу" видно, як "швидка" забирає непритомну жінку. Чути вигуки жителів та звуки розбитого скла.

Люди кидали у вікна будівлі каміння і пляшки з запалювальною сумішшю, повідомив канал "1+1".

Арештований міліціонер, лейтенант Дмитро Поліщук – племінник прокурора Заводського району Миколаєва.

В обласній прокуратурі запевнили, що це не вплине на розслідування справи.

За фактом нападу на Врадієвський райвідділ міліції розпочате кримінальне провадження, кажуть в МВС.

Побили і зґвалтували

Уночі проти вівторка співробітникам прокуратури вдалося вмовити місцевих жителів припинити штурм міліцейського райвідділку у Врадіївці, повідомляє прес-служба прокуратури Миколаївської області.

Протестувальники вимагали притягнути до відповідальності правоохоронців, яких підозрюють у причетності до злочину. Зокрема йшлося про старшого лейтенанта Євгена Дрижака, якого потерпіла назвала одним з нападників, але якого досі не затримали.

Уночі біля райвідділу було близько 30 селян. Постраждалих від штурму будівлі немає, кажуть у прес-службі обласної прокуратури.

"Тільки що люди відкрили ворота райвідділу міліції і заходять всередину. Люди обурені і розгнівані", - написав у понеділок ввечері у Facebook свідок подій, депутат парламенту Андрій Парубій.

Як повідомляють ЗМІ, у Врадіївці 26 червня троє чоловіків затягнули в автомобіль 29-річну жінку, вивезли її в лісосмугу біля села Сирове, побили і зґвалтували.

Потерпіла перебуває у відділенні нейрохірургії Миколаєва. В неї діагностували відкриті переломи черепа, різані рани на голові, обличчі, численні гематоми.

Жінці зробили дві хірургічні операції. Її стан важкий.

Жертва насильства повідомила слідчому, що її побили і зґвалтували два офіцери міліції - лейтенант Дмитро Поліщук та старший лейтенант Євген Дрижак. Її також бив місцевий таксист, сказала жінка.

Дмитра Поліщука і таксиста затримали. У Євгена Дрижака, за даними правоохоронців, є алібі - у момент злочину він начебто чергував у райвідділі.

Новини на цю ж тему