Міліція про розгін "врадіївського майдану": ніхто нікого не бив

Майдан
Image caption Міліція твердить, що мітингувальники не мали права встановлювати намети

Начальник головного управління міністерства внутрішніх справ у Києві Валерій Коряк каже, що порушень з боку міліції під час демонтування наметів на Майдані Незалежності не було.

В ніч з 18 на 19 липня міліція знесла намети учасників акції з нагоди закінчення пішої ходи з Врадіївки до Києва, які у четвер ввечері протестувальники встановили на столичному Майдані Незалежності.

"Спецпідрозділ "Беркут" діяв відповідно до всіх вимог внутрішніх інструкцій і приписів. Жодних порушень з боку міліції не було", - заявив пан Коряк на прес-конференції.

Він також прокоментував заяву журналістів "5 каналу" про те, що їх побили співробітники "Беркута", які в ніч проти п'ятниці розганяли мітинг на Майдані Незалежності.

"Ніхто нікого не бив", - заявив пан Коряк і назвав це спробою штучно створити соціальне напруження. Він також закликав журналістів "не зловживати" терпінням міліції і не підходити занадто близько до епіцентру.

Пан Коряк сказав, що до Шевченківського райвідділу міліції доправили 11 людей.

За його словами, щодо 7 затриманих склали протоколи про дрібне хуліганство, щодо двох - про порушення правил дорожнього руху, одного з них відправили до лікарні, і ще одного затриманого звинувачують у киданні димової шашки.

Міліція твердить, що попри дозвіл на проведення акції до 23:00 четверга, її учасники почали встановлювати намети, не маючи на це дозвіл. Після того, як учасники акції не прибрали намети на прохання комунальних служб, на Майдан Незалежності відправили "Беркут".

Активісти на Майдані Незалежності протестували проти свавілля міліції та вимагали, зокрема, відставки міністра внутрішніх справ.

Розгін акції на Майдані Незалежності взяв на контроль Комітет оперативного реагування на інциденти за участю ЗМІ при президентові України.

Одна справа

Шевченківський райсуд у п’ятницю розглядав справи затриманих напередодні міліцією активістів, які брали участь у акції з нагоди закінчення "Врадіївської ходи" на Майдані Незалежності. Більшість відбулися протоколами, але була також порушена одна справа.

Проти Олександра Шарендо Шевченківський райвідділ міліції порушив кримінальну справу за фактом використання ним димової шашки під час нічного розгону мітингувальників міліціонерами.

У розмові з кореспондентом ВВС Україна Віталієм Червоненком активіст повідомив, що не кидав шашку під час вчорашньої акції.

Контроль Банкової

Image caption Мітинг у четвер організували учасники "Врадіївської ходи"

Тим часом, Рада Незалежної медіа-профспілки та Національна спілка журналістів України 19 липня спільно звернулися до президента України Віктора Януковича з вимогою звільнити міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка.

"Ми, Рада НМПУ і Національна спілка журналістів, вимагаємо звільнити міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка та провести реформу міліції. Міністр публічно давав обіцянки забезпечити безпеку журналістів, однак свого слова не дотримався. У сьогоднішньому вигляді міліція становить суспільну небезпеку", - цитує прес-служба медіа-профспілки заяву організації.

Крім того, медіа-профспілка і спілка журналістів вимагають від Генеральної прокуратури "покарати міліціонерів, які побили журналістів сьогодні вночі".

Інцидент взяв на контроль Комітет оперативного реагування на інциденті за участю ЗМІ при президентові України.

Цей комітет діє при Міжвідомчій робочій групі з аналізу стану додержання законодавства про свободу слова та захист прав журналістів при президенті України, яку очолює прес-секретар глави держави Дарка Чепак.

Новини на цю ж тему