Павла Лапшина раніше штрафували за вибух

Лапшин
Image caption Павло Лапшин у вівторок у суді майже нічого не говорив

Три роки тому Павла Лапшина, якого в Англії судять за вбивство і тероризм, притягували до адміністративної відповідальності у Дніпропетровську у зв'язку з вибухом у його квартирі.

Як повідомив кореспондент ВВС Україна, про це розповів начальник прес-служби УМВС у Дніпропетровській області Олексій Щербатов.

За його словами, 7 серпня 2010 року мешканці будинку в Дніпропетровську повідомили міліцію про вибух в одній з квартир.

Працівники міліції та МНС, які прибули на місце події, констатували, що в одній з квартир стався "хлопок із подальшим загорянням". Внаслідок вибуху розбилося віконне скло, у стіні виникла тріщина. Постраждалих не було.

За словами Олексія Щербатова, звук виник через використання піротехнічних матеріалів, з якими власник квартири, як твердив він сам, проводив наукові досліди.

Після перевірки кримінальну справу вирішили не відкривати, однак Павла Лапшина оштрафували за дрібне хуліганство і порушення правил поводження з піротехнічними матеріалами.

У вівторок Павло Лапшин постав перед Вестмінстерським магістратським судом в Англії, де його звинувачують у вбивстві 82-річного мусульманина і допитують у зв'язку з вибухами біля мечетей у центральних частинах англійських міст Волсолл, Вулверхемптон і Тіптон.

Вбивство у Бірмінгемі

Мохаммед Салім був смертельно поранений ножем, коли 29 квітня йшов додому з мечеті в Бірмінгемі після молитви.

Окрім звинувачень у вбивстві, Павлу Лапшина також звинувачують у тероризмі, і в четвер він має з'явитися в центральному кримінальному суді Олд-Бейлі у Лондоні.

Згідно зі звинуваченнями, він планував здійснити терористичні акти у період з 24 квітня по 18 липня, ймовірно купивши батареї, контейнер, і годинник для виготовлення вибухового пристрою.

Пан Лапшин буцімто відвідував Західний Мідлендс, аби знайти мішень, придбав хімічні речовини через інтернет і пристосував мобільний телефон для використання разом з вибухівкою.

Студент із Дніпропетровська

Павло Лапшин, студент із Дніпропетровська, приїхав до Британії на виробниче стажування в квітні.

Його затримали 18 липня в рамках розслідування вибухів поблизу мечетей у містах Волсолл і Тіптон, яке проводив підрозділ поліції Західного Мідлендса з питань боротьби з тероризмом.

У суботу його заарештували, а в понеділок висунули звинувачення у зв'язку з убивством 82-річного Мохаммеда Саліма

Павло Лапшин переміг на конкурсі студентських робіт і в квітні потрапив на стажування в компанію Delcam в Бірмінгемі.

Іншого затриманого у справі про вибухи українця, якому 22 роки, звільнили без висунення звинувачень, тому його прізвища поліція Західного Мідлендса не називає.

Повідомляють, що він тепер співпрацює з правоохоронними органами в якості свідка.

Українці в Британії шоковані

У понеділок міністерство закордонних справ України вперше підтвердило, що заарештовані в Бірмінгемі справді є українськими громадянами і що один із них залишається під вартою.

Image caption Мохаммеда Саліма вбили по дорозі додому з мечеті

"Британською стороною забезпечено дотримання прав, зокрема наданий адвокат, перекладач і можливість користуватися медичним обслуговуванням", - сказано в заяві МЗС.

Компанія Delcam в понеділок повідомила, що стажування Павла Лапшина в рамках проекту Євросоюзу почалася 24 квітня 2013, а інший українець почав її 1 червня 2013.

Виконавчий директор Delcam Клайв Мартелл сказав, що новина про арешт студентів шокувала всіх співробітників компанії: "Ці арешти не пов'язані з діяльністю студентів в Delcam, і ми повною мірою співпрацюємо з поліцією".

Тим часом, Союз українців у Великій Британії на своїй сторінці в Facebook написав, що арешт українців шокував організацію і всіх українців, що проживають у Британії.

"Союз беззастережно засуджує будь-які акти насильства або нетерпимості відносно будь-якої релігійної або етнічної групи. Українці завжди заохочували добрі стосунки з усіма місцевими громадами і продовжуватимуть це робити", - сказано в заяві.

За даними британського міністерства статистики, 22% населення Бірмінгема вважають себе мусульманами і 60% - християнами.

У Бірмінгемі також проживає одна з найбільших пакистанських громад у Великій Британії - 14% від усіх пакистанців в країні.

Новини на цю ж тему