Cекс-працівниці Петербурга вимагають реєстрації через суд

повія
Image caption За різними оцінками, в Росії проституцією займаються від 1 до 3 мільйонів осіб

Петербурзька громадська організація "Срібна троянда", що надає допомогу повіям, оскаржила в суді відмову російського мін'юсту зареєструвати "некомерційне партнерство секс-працівників та їхніх прибічників".

Керівник "Срібної троянди" Ірина Маслова пообіцяла влаштувати великий судовий процес із залученням експертів з гендерних стосунків, самих повій та їхніх клієнтів, повідомляє "Фонтанка.ру".

Об'єднання "Срібна троянда" на громадських засадах надає правову та медичну допомогу повіям, які з огляду на офіційну заборону проституції в Росії, не мають жодного юридичного та соціального статусу.

Об'єднання налічує близько 60 осіб.

Немає такої професії

Мін'юст мотивував свою відмову в реєстрації тим, що статут організації порушує 29-у статтю російської Конституції, яка забороняє пропаганду або агітацію, що розбурхує соціальну, расову, національну чи релігійну ворожнечу.

Крім того, питання викликала і професія "секс-працівник". "Загальноросійський класифікатор професій робітників, посад службовців та тарифних розрядів такої категорії робітників не передбачає", - кажуть в міністерстві.

"Відмовити в реєстрації могли, тільки якщо б асоціація створювалася, щоб займатися якоюсь протиправною діяльністю, наприклад організацією проституції, - пояснив "Газеті.ру" Ільнур Шарапов, адвокат правозахисної асоціації "Агора". - Але мета "Срібної троянди" - захист секс-робітниць, які є вразливою групою. Їх ґвалтують, вбивають".

У "Срібній троянді" пояснили, що секс-працівник - це повнолітня особа, яка займається сексом за винагороду з різними партнерами на постійній основі.

За оцінкою Ірини Маслової, по всій Росії секс-працівників налічується близько трьох мільйонів осіб, і всі вони стикаються з порушенням прав.

Офіційної статистики щодо осіб, які займаються проституцією, в Росії немає.

Допомога і просвітництво

У позові, поданому адвокатом Шараповим, який представляє інтереси "Срібної троянди", до суду в Санкт-Петербурзі, йдеться, що наявність категорії "секс-працівники" в класифікаторі професій не є обов'язковою умовою для реєстрації асоціації.

Хоча заняття проституцією в Росії - адміністративне порушення, а організація проституції - кримінальний злочин, саме поняття "проституції" російські закони не визначають.

"На державному та міжнародному рівнях визнано, що "секс-працівники" належать до вразливої групи, яка потребує допомоги (медичної, соціальної, психологічної, правової). В жодному документі "Срібної троянди", представленому для реєстрації до Мін'юсту, немає вказівки або натяку на те, що діяльність організації буде пов'язана з організацією проституції та утриманням місць розпусти, а також з наданням приміщень для надання секс-послуг", - йдеться в заяві "Срібної троянди".

Цілями некомерційного партнерства "Срібна троянда", згідно зі статутом організації, заявлені сприяння в соціальній, благодійній, освітній роботі, охороні здоров'я, розвитку фізичної культури і спорту, захисті прав і законних інтересів секс-працівників і тих, хто їх підтримує, а також правове просвітництво населення в цілому.

З цією метою організація здійснює інформаційно-просвітницьку, видавничу та дослідницьку діяльність, співпрацює з державними органами та ЗМІ.

Новини на цю ж тему