Медики встановлюють причину смерті Дмитра Гройсмана

Image caption Дмитро Гройсман мав захворювання серця

5 серпня у віці 41 рік помер відомий український правозахисник Дмитро Гройсман. Його тіло доставлене у морг №2 міста Києва.

Про це ВВС Україна повідомив завідуючий відділенням судово-медичної експертизи Сергій Кубаля.

Інформацію нададуть міліції та родичам

"Ми тільки починаємо судово-медичну експертизу й будемо проводити розтин тіла Дмитра Гройсмана", - сказав BBC Україна пан Кубаля.

За його словами, інформацію щодо причин смерті вони, згідно з законодавством, повідомлять правоохоронним органам та людям, які будуть уповноважені забрати свідоцтво про смерть.

"Можливо, це будуть родичі", - уточнив експерт.

За повідомленням інформагенції УНІАН, пан Гройсман помер від серцевого нападу. Ще раніше його друг Олександр Човган в Facebook вказав, що у правозахисника було вроджене важке захворювання серця.

Переслідування правозахисника

За повідомленням друга пана Гройсмана Олександра Човгана, той 7 серпня мав брати участь в судовому процесі у справі, в якій його звинувачували у розповсюдженні порнографії.

"Я з ним розмовляв напереродні, він був у гарному настрої, писав заключне слово для суду", - написав він у мережі Facebook.

Більше двох років тому проти Дмитра Гройсмана відкрили кримінальну справу. Його звинувачували в нарузі над державними символами України та розповсюджені порнографії.

В соцмережах він оприлюднив посилання на відео про російських політиків Віктора Шендеровича й Едуарда Лімонова з елементами порнографії.

Також у мережі він розмістив змонтовану фотографію, на якій колишній президент Віктор Ющенко був поруч з чоловічим статевим органом.

Дмитро Гройсман заперечив звинувачення та вказував, що це помста за викриття правоохоронців у корупційних схемах.

"Я відкрив інформацію, що у Вінниці канали нелегального транспортування мігрантів є під контролем міліції, а у витоків проблеми стоїть місцевий генерал СБУ", - заявляв пан Гройсман.

В жовтні 2010 року в офісі та квартирі Дмитра Гройсмана правоохоронці проводили обшук.