Іноземні експерти допоможуть розслідувати напад на Westgate

Жалоба в Кенії
Image caption Наразі у Westgate працюють судово-медичні експерти

До розслідування кривавої облоги торгового центру Westgate у столиці Кенії, Найробі, приєдналися експерти з США, Великобританії, Німеччини, Канади та представники Інтерполу.

Як повідомив кенійський міністр внутрішніх справ Джозеф Оле Ленку, судово-медичні експерти досліджують приміщення, раніше захоплене бойовиками-ісламістами, у пошуках ДНК і балістичних доказів.

Він підтвердив смерть п'яти бойовиків і припустив, що у процесі робіт у центрі знайдуть більше тіл.

За словами міністра, для експертизи знадобиться принаймні сім днів.

Пан Ленку також повідомив, що у зв'язку із нападом вже затримали десятьох підозрюваних.

Тим часом у Найробі тривають поховання 67 жертв з числа цивільних та військових.

Раніше сомалійське угрупування "Аль-Шабаб", яке взяло на себе відповідальність за захоплення комплексу, заявило, що внаслідок нападу загинули 137 заручників, звинувативши владу в тому, що вона застосувала отруйний газ для того, аби припинити облогу.

Дані "Аль-Шабабу" не можна перевірити, а представники офіційного Найробі заперечили застосування газу, закликавши населення не піддаватися пропаганді бойовиків.

Облога престижного торгового центру Westgate у Найробі тривала чотири дні, починаючи з суботи.

"Величезні втрати"

У вівторок у Кенії розпочалася триденна загальнонаціональна жалоба.

Image caption У Кенії оголосили загальнонаціональну жалобу

Президент країни Ухуру Кеніатта у телевізійному зверненні підтвердив загибель 61 цивільного та шести охоронців комплексу, заявивши, що Кенія "присоромила та перемогла нападників", але "наші втрати - величезні".

П'ятьох нападників вбили, 11 - заарештовані.

У своєму зверненні президент Кенії також повідомив, що в торговому центрі ще можуть лишатися тіла людей, тому кількість жертв може зрости.

62 поранених перебувають у шпиталях. Багатьох людей лікують від завданого шоку, декому знадобилися консультації психологів.

Сам комплекс наразі закритий, всередині працюють експерти.

Іноземний слід

У своєму зверненні президент Кенії сказав, що не може підтвердити дані про те, чи брали участь унападі громадяни США та Великої Британії.

"Згідно з даними розвідки, до нападу могли бути причетними британська жінка та двоє чи троє американських громадян... Наразі ми не можемо підтвердити цієї інформації. Експерти продовжують визначати національності терористів", - заявив він.

"Ці боягузи постануть перед правосуддям - так само, як і їхні спільники та покровителі, де б вони не перебували", - додав пан Кеніатта.

Раніше кенійський міністр закордонних справ Аміна Мохамед заявила американському телеканалу PBS, що серед бойовиків було "двоє чи троє" американців сомалійського й арабського походження, а також британка.

Британське міністерство закордонних справ заявило, що у Найробі затримали громадянина Британії, не повідомляючи подробиць.

Держдепартамент США наразі не має інформації про те, що американські громадяни брали участь в організації нападу.

"Аль-Шабаб" - це рух, який бореться за створення ісламістської держави у Сомалі.

Кенія надає підтримку сомалійському уряду - зараз на півдні цієї країни перебувають 4000 кенійських військових.

Попри те, що "Аль-Шабаб" за останні два роки витіснили з великих міст Сомалі, рух усе ще контролює багато невеликих міст і значну частину сільської місцевості.

Новини на цю ж тему