Британські супермаркети прибрали з продажу костюми "психів"

Костюм для Хелловіну
Image caption Asda заявила, що "щиро просить вибачення" за завдані образи

У Британії мережі супермаркетів Tesco та Asda зняли з продажу костюми для Хелловіну після широкого громадського осуду.

Asda прибрала з полиць "маскарадний костюм психічнохворого", а Tesco відмовилася продавати вбрання "психонаглядача".

Після критичних зауважень, одне з яких надійшло від доброчинної організації, що опікується людьми з психічними проблемами, обидва супермаркети офіційно вибачилися.

Asda також заявила, що зробить "дуже вагомий доброчинний внесок" в благодійну організацію Mind.

Костюм від Asda вартістю трохи більше 30 доларів – це білий халат, заляпаний штучною кров'ю, маска та муляж тесака для обробки м'яса. Маскарадне вбрання від Tesco складається з оранжевого комбінезона і мачете – "щоб доповнити образ".

Речник Tesco сказав: "Нам дуже шкода, якщо ми когось образили, і ми припиняємо продаж цього продукту".

У заяві компанії Asda, якою володіє американський гігант роздрібної торгівлі Walmart, сказано, що це була "абсолютно неприпустима помилка".

"Цей костюм взагалі не мали продавати, і його прибрали з полиць відразу ж, коли нам стало відомо про нього", - сказано в заяві.

Колишній директор комунікацій британського уряду Аластер Кембелл, описуючи, як на власному досвіді зіткнувся з темою психічних хвороб, назвав продаж таких товарів шанованими брендами "неприпустимим".

У коментарі ВВС він сказав: "Ми намагаємося змінити ставлення до психічних хвороб, щоб люди не таврували їх, а потім з'являється щось схоже на це, нагадуючи нам, що ми досі, по суті, живемо в темні віки".

Новини на цю ж тему