Напад на студентів у Нігерії: десятки загиблих

Напад на школу
Image caption Школу у Мамудо ісламісти зруйнували у червні

Через напад на гуртожиток коледжу на північному сході Нігерії загинули до 50 учнів. У нападі підозрюють членів ісламістського руху "Боко Харам".

Цей рух має за мету створення халіфату на півночі Нігерії, заснованого на законах шаріату.

Напад стався неподалік столиці штату Йобе Даматуру, у сільському районі Гужба, де розташований сільськогосподарський коледж.

Про точну кількість жертв наразі зарано судити, але за різними даними, йдеться про 40-50 загиблих.

Атаку вчинили вночі, коли студенти спали. Співробітник коледжу Моліма Іді Мато повідомив, що сили безпеки продовжують витягувати тіла з руїн спаленого будинку.

Бойові дії

У травні президент Нігерії Гудлак Джонатан наказав розгорнути бойові дії проти руху "Боко Харам", на північному сході країни оголосили надзвичайний стан.

Багато ісламістів були змушені залишити свої бази у тому регіоні, і спершу їхня активність знизилася. Проте потім нахлинула хвиля нападів у відповідь.

У червні ісламісти завдали два удари по школах у тій місцевості, вбивши понад 20 школярів та викладачів в околицях Майдугурі і Даматуру.

У липні ісламісти атакували школу у селі Мамудо, убивши 42 людини - в основному учнів.

Назва "Боко Харам" перекладається з мови йоруба як "Західна освіта заборонена". Рух розглядає школи в якості символу західної культури.

Бойовиків очолює Абубакар Шекау. У серпні представник нігерійської армії повідомив, що його вбили у перестрілці.

Проте потім з'явилися непідтверджені дані про те, що він може залишатися живим.

Новини на цю ж тему