Влада Кенії хоче виявити прорахунки розвідки

Westgate
Image caption Напад на Westgate шокував Кенію і весь світ

У Кенії керівництво спецслужб має відповісти на запитання депутатів парламенту про можливі прорахунки щодо нападу на торговий центр Westgate у Найробі.

Голова парламентського комітету з оборони Ндунг'у Гетенджі заявив, що "народ повинен знати, які конкретно прогалини у системі безпеки, можливо, дозволили цій події статися".

Згідно з повідомленнями, служба розвідки Кенії ще рік тому висловлювала застереження щодо можливості проникнення у країну бойовиків-ісламістів із угруповання "Аль-Шабаб".

Внаслідок штурму ними торговельного центру у Найробі загинули 67 людей.

Представники Червоного Хреста у Кенії стверджують, що ще 39 людей досі вважають зниклими безвісти.

За словами представників влади Кенії, п'ятьох бойовиків убили в ході зняття облоги Westgate, десятьох людей затримали.

Представники "Аль-Шабаб" називали напад помстою за участь Кенії у військовій операції у Сомалі.

Високопосадовці органів безпеки повідомили ВВС, що за кілька тижнів до захоплення бойовики винайняли у торговому центрі магазин.

"Анатомія операції"

Голова Національної служби розвідки Майкл Гічангі також виступить перед членами комітету у понеділок.

Окрім того, парламентарі мають намір розібратися в "анатомії рятувальної операції" і в плутанині, обумовленій відсутністю єдиного керівництва, повідомив пан Гетенджі.

Image caption У Westgate продовжують працювати міжнародні експерти

За інформацією газети Daily Nation, розвідка попереджала, що бойовики "Аль-Шабаб" планують напади у двох найбільших містах країни - Найробі і Момбасі - в період з 13 по 20 вересня.

Як написала газета Standard, досьє Національної служби розвідки на цю тему налічує 8 тисяч сторінок. У ньому, зокрема, йдеться про те, що ізраїльські спецслужби попереджали про можливі напади на будівлі, які належать ізраїльтянам - це стосується і комплексу Westgate.

Своєю інформацією розвідувальні органи ділилися з вищими державними чиновниками, включаючи міністра внутрішніх справ Джозефа Олі Ленку, міністра фінансів Джуліуса Ротіча, міністра закордонних справ Аміну Мохаммед, голову військового відомства Рейчелл Омамо і командувача збройними силами Джуліуса Карангі, пише Daily Nation.

Голова МВС у неділю відмовився відповідати на запитання, чи це дійсно так, пославшись на таємність.

Джерела ВВС у міністерстві внутрішніх справ, однак, зазначили, що подібні попередження надходять щодня і у відповідь вживають необхідних заходів, завдяки чому вдалося запобігти безлічі нападів.

Новини на цю ж тему