Обама: США загрожує дефолт

Барак Обама
Image caption Барак Обама заявив, що він роздратований ситуацією

Президент США Барак Обама заявив, що Волл-стріт варто побоюватися того, що консервативне крило Республіканської партії готове привести країну до дефолту через державний борг.

У телевізійному інтерв'ю у середу президент Обама заявив, що він "роздратований".

Декілька годин по тому він провів переговори з провідними конгресменами, але вони завершилися безрезультатно.

У вівторок низка американських федеральних установ припинили або обмежили роботу через те, що дві палати Конгресу не змогли домовитися щодо бюджету.

Понад 700 тисяч працівників державних установ змушені були взяти неоплачувану відпустку. У країні закриті для відвідувачів національні парки та туристичні об'єкти, не працюють урядові веб-сайти, деякі офіси та деякі інші установи.

Згортання роботи уряду відбувається в США вперше за 17 років.

Республіканці та демократи звинувачують один одного у тому, що переговори зайшли у глухий кут.

Водночас, якщо бюджетна криза розгорілася у Вашингтоні, то інша - значно небезпечніша - може виникнути найближчими тижнями.

17 жовтня в американського уряду закінчаться гроші для оплати своїх рахунків, якщо верхню межу держборгу не піднімуть.

Барак Обама заявив, що він відмовляється вести переговори щодо бюджету з республіканцями, поки вони не дозволять уряду відновити роботу та не проголосують за підвищення верхньої межі держборгу.

"Значний вплив"

У середу Барак Обама провів зустріч з керівниками кількох найбільших банків Волл-стріт, серед яких голови JPMorgan Chase, Goldman Sachs і Bank of America.

Ці банкіри є членами Форуму фінансистів - лобістської організації, яка разом з 250 компаніями надіслала листа до Конгресу з закликом підвищити межу держборгу.

Після зустрічі Барак Обама в інтерв’ю CNBC заявив: "для них важливо усвідомлювати, що все це матиме значний вплив на нашу економіку та на їхній прибуток".

Президент також додав, що не бажає вести переговори з "екстремістським крилом однієї з партій" напередодні 17 жовтня.

"Я хочу дати зрозуміти лідерам конгресу , що поки у нас не буде чіткого законодавчого акту про відновлення роботи уряду, поки ми не доб'ємося, щоб Конгрес дозволив міністерству фінансів виділити кошти на те, що сам Конгрес вже схвалив, доти ми відмовляємося вступати в переговори", - заявив Барак Обама.

У той час, коли іноземні ринки з тривогою стежили за бюджетною кризою в США, керівник Європейського центробанку Маріо Драгі заявив, що, якщо бюджетна криза в країні затягнеться, то це "матиме ризики не лише для США, але й для всієї світової економіки".

Новини на цю ж тему