Італійські водолази знаходять нові тіла потонулих мігрантів

Лампедуза
Image caption Несприятлива погода перешкоджала водолазам протягом двох днів

Водолази знаходять нові тіла з човна із африканськими мігрантами, який затонув у четвер неподалік італійського острова Лампедуза.

У неділю було знайдено 83 тіла. Тепер офіційна кількість загиблих в результаті аварії становить 194. Зниклими безвісти вважаються приблизно 200 людей, і 155 людей вижили.

Влада Італії заперечує звинувачення в тому, що повільно веде пошукові роботи.

Франція закликала терміново провести зустріч представників країн ЄС, по тому, як Італія попросила Європейський Союз допомогти вирішити проблему припливу мігрантів.

Десятки тисяч мігрантів щороку наважуються на небезпечну мандрівку з Північної Африки до Сицилії та інших італійських островів, і часто гинуть у корабельних аваріях. Але катастрофа, яка сталася минулого тижня є однією з найбільш смертоносних за всю історію.

Нелегальна імміграція

Щодо людей, яким вдалося вижити, повинні розпочати слідство за "нелегальну імміграцію". Це передбачено в суперечливому законі про імміграцію, ухваленому завдяки правим партіям 2002 року.

За законом, порушників можуть покарати штрафом у розмірі 5 тисяч євро (6,78 тисяч доларів).

Італія заявила, що змінить імміграційне законодавство. Депутати кажуть, що деякі законодавчі положення відохочують людей допомагати мігрантам, які опинилися у скрутному становищі.

Рибалка Віто Фіоріно, який першим прибув на місце аварії, звинуватив берегову охорону в тому, що вона витрачала життєво важливий час на те, аби зняти на камеру рятувальні роботи.

"Вони відмовилися взяти на борт деяких людей, яких ми врятували, тому що протокол, як вони сказали, це забороняє", - цитує пана Фіоріно агенція Ansa.

Як повідомила місцева газета La Sicilia двоє човнів, що належать "Фінансовій гвардії" Італії, на яку покладено зокрема і рятувальні обов'язків, лишилися в порту.

Водночас берегова охорона заперечила будь-яку затримку в рятувальних роботах.

"Коли ми отримали сигнал тривоги по радіо о 07:00, ми відразу ж почали діяти, прибувши на місце аварії судна о 7:20", - йдеться в заяві берегової охорони.

Новини на цю ж тему