Аварія судна біля Лампедузи: знайдено 232 тіла мігрантів

Італія
Image caption Операцію з вилучення тіл із затонулого судна припинили на ніч

Італійські водолази виявили ще кілька десятків тіл з судна із африканськими мігрантами, яке затонуло у четвер поблизу острова Лампедуза.

З корпусу судна, до якого раніше водолазам не вдавалося дістатися, було витягнуто 38 тіл загиблих.

Офіційна кількість загиблих тепер складає 232 людини.

Водолази буквально "розібрали стіну з людей", заявив один з офіцерів військово-морського флоту. За його словами, тіла були настільки переплетені один з одним, що їх важко було витягти.

Човен загорівся і затонув неподалік від сицилійського острова Лампедуза. Після аварії вижили 155 людей.

Операцію з вилучення тіл із корпусу судна було припинено на ніч, але у вівторок вона розпочнеться знову.

Десятки тисяч мігрантів щороку наважуються на небезпечну мандрівку з Північної Африки до Сицилії та інших італійських островів, і часто гинуть у корабельних аваріях. Але катастрофа, яка сталася минулого тижня є однією з найбільш смертоносних за всю історію.

"З простягнутими руками"

Затонулий корабель лежить на глибині приблизно в 47 метрів.

Водолази можуть провести там лише кілька хвилин, а потім знову змушені підніматися на поверхню.

Поліція заявляє, що всі тіла, які були на дні навколо затонулого судна і на його палубі, вже підняті на поверхню.

Але рятувальники припускають, що десятки тіл як можуть перебувати всередині корпусу.

"Я впевнений , що найскладніша частина операції починається зараз. Технічно це буде набагато важче", - заявив агенції Reuters водолаз берегової охорони Рокко Пілон.

За словами капітана військово-морського флоту Паоло Трукко, проходи всередині затонулого судна доводиться розчищати від уламків та сміття.

"Матраци, ковдри, сходи. Все, що плаває. Уявіть - ви помістили будинок в центрифугу, і весь його вміст злітає в повітря. Ось приблизно так і сталося" , - сказав Трукко агенції AP.

"Деякі [загиблі] були знайдені з простягнутими руками. Ми намагаємося не звертати великої уваги на такі речі, інакше завдання буде занадто важким, - каже Рікардо Нобіле, поліцейський водолаз. - Ми бачили жіноче волосся в розбитому ілюмінаторі, але ми не змогли її дістати".

На судні довжиною в 20 метрів перебувало понад 500 людей. Більшість пасажирів судна - вихідці з Еритреї та Сомалі.

Відносно пасажирів, яким вдалося врятуватися, ведеться розслідування за звинуваченнями в так званій підпільній імміграції, покарання за яку передбачає штраф у розмірі 5000 євро.

Основну масу мігрантів останніми місяцями стали складати не вихідці з країн Африки на південь від Сахари, а біженці, які втікають від конфліктів в Сирії і Сомалі.

За даними ООН на 30 вересня, з початку року до Італії морським шляхом прибули 30,1 тис. мігрантів. З них 7500 були громадянами Сирії, стільки ж - Еритреї , і 3000 - Сомалі.

Новини на цю ж тему