Колишні повстанці затримали прем'єра Лівії Алі Зейдана

Алі Зейдан
Image caption Канал Аль-Арабія показав кадри виведення Алі Зейдана

Озброєні люди із загону, формально підпорядкованого лівійському уряду у четвер перед світанком вивезли з готелю в Тріполі прем'єр-міністра Лівії Алі Зейдана.

Як йдеться у заяві уряду, його забрали "бойовики до невідомого місця і з невідомих причин".

Угрупування колишніх повстанців під назвою "Оперативний осередок революціонерів", формально підпорядковане уряду, заявило, що заарештувало прем'єра відповідно до санкції прокурора, і пов'язало це з операцією спецназу США із затримання Анаса Лібі.

Однак, уряд заперечує існування наказу генпрокурора.

Анас Лібі був захоплений в суботу у Тріполі. Його розшукували в США за причетність до вибухів 1998 року в американських посольствах в Кенії і Танзанії.

У понеділок Лівія зажадала пояснень від посла США у зв'язку з захопленням Лібі.

Впродовж двох років після повстання, в результаті якого був повалений Муаммар Каддафі, уряд Лівії намагається утримувати від конфліктів збройні формування племен, які ворогують між собою, а також приборкати бойовиків-ісламістів, які контролюють частину країни.

Екстрене засідання

Телеканал Аль-Арабія показав кадри Зейдана в момент, коли його виводили з готелю, він виглядав пошарпаним і його, як повідомив канал, супроводжували озброєні люди.

Лівійський кабінет міністрів зібрався на екстрене засідання під головуванням заступника голови уряду.

Міністр закордонних справ Британії Вільям Хейг засудив те, що сталася і закликав звільнити лівійського прем'єра.

"Життєво важливо підтримувати процес політичного переходу. Уряд і народ Лівії повною мірою можуть розраховувати на нашу підтримку в цей тривожний час", - додав він.

У вівторок вийшло в ефір інтерв'ю ВВС, в якому Алі Зейдан звернувся до країн Заходу з проханням допомогти приборкати бойовиків у Лівії.

Прем'єр-міністр Лівії визнав, що його країна не в змозі впоратися з озброєними ісламістськими угрупованнями на своїй території без допомоги Заходу.

Новини на цю ж тему