Яценюк: Тимошенко потрібна термінова операція

Image caption "Батьківщина" хоче повного звільнення Тимошенко

Керівники "Батьківщини" після зустрічі з Юлією Тимошенко у вівторок заявили, що вона потребує негайної операції і що на лікування до Німеччини вона має поїхати лише після звільнення з-під ув'язнення.

Арсеній Яценюк, голова парламентської фракції "Батьківщини", відкинув як безпідставні заяви представників пенітенціарної служби про те, що екс-прем'єр-міністр нібито здорова.

“Юлія Володимирівна потребує негайної, дуже складної операції”, - заявив Яценюк, посилаючись на висновки лікарів Тимошенко з берлінської клініки “Шаріте”.

Однак варіант, за якого Юлію Тимошенко вивезли би на тимчасове лікування без звільнення, є неприйнятним, кажуть у "Батьківщині".

"Європа на весь час"

"Ми хочемо, щоб в Україні була Європа не тиждень і не два, а весь час. А оточення президента хоче зробити перерву у репресіях до підписання Угоди під час вільнюського саміту, і потім продовжити ці репресії", - заявив журналістам Олександр Турчинов.

А Арсеній Яценюк, голова парламентської фракції "Батьківщини", назвав неприпустимими "спроби в наручниках вивезти Юлію Тимошенко на тижневе лікування в Німеччину і не звільнити її, як того вимагає ЄС".

Опозиціонер наголосив, що президент може вирішити питання Тимошенко кількома способами.

Перший - помилування. Арсеній Яценюк назвав непрофесійною сьогоднішню заяву міністра юстиції про те, що президент не може помилувати Тимошенко.

Нардеп зацитував пункт 6 Положення про помилування, яке Віктор Янукович підписав у 2010 році: "Клопотання про помилування осіб, які не відбули половину призначеного їм строку покарання ... можуть бути задоволені за наявності обставин, що потребують особливо гуманного ставлення".

Помилування або амністія

Тому президент має всі законні підстави для підписання відповідного указу, вважає пан Яценюк.

Але окрім помилування є й інший варіант: щоб Верховна рада прийняла законопроекти про амністію, внесені до парламенту в двох варіантах.

"Партія регіонів може проявити свою політичну волю на наступному пленарному тижні і проголосувати за законопроекти про амністію", - наголосив Арсеній Яценюк.

Крім того, він розповів, що в Раді є два законопроекти про декриміналізацію ст. 364 і 365 Кримінального кодексу, які дадуть можливість звільнити Тимошенко.

Компроміс - лікування

Європейські чиновники неодноразово наголошували, що для підписання Угоди про асоціацію з ЄС Україна має розв'язати "питання Тимошенко".

Image caption Ув'язнення Юлії Тимошенко у ЄС вважають проявом вибіркового правосуддя

Угоду планують підписати у Вільнюсі 28-29 листопада. Минулого тижня про готовність Німеччини прийняти Юлію Тимошенко на лікування під час візиту до Києва вчергове заявив міністр закордонних справ тієї країни Гідо Вестервелле.

Комісар ЄС з питань розширення і європейської політики сусідства Штефан Фюле в розмові з журналістами в Брюсселі сказав, що розраховує на те, що Юлія Тимошенко прибуде на лікування до Німеччини ще до початку саміту ЄС у Вільнюсі, де заплановане підписання угоди про асоціацію між Україною і ЄС.

8 жовтня керівник парламентської фракції Партії регіонів заявив BBC Україна, що не бачить юридичних підстав для звільнення Тимошенко.

Новини на цю ж тему