На Індію насувається потужний циклон

Індія
Image caption Хвилі місцями сягають трьох метрів заввишки

Понад 500 тисяч людей в Індії евакуйовані з прибережних районів через наближення циклону "Фаулін", який рухається через Бенгальську затоку до східного узбережжя.

Циклон, який оцінюють як "дуже сильний", за очікуваннями синоптиків досягне штатів Орісса та Андхра-Прадеш у суботу ввечері.

У метеорологічному департаменті Індії розповіли ВВС, що циклон "Фаулін" досягне суші приблизно о 20:00 за місцевим часом (14:35 за Гринвічем).

Метеорологи прогнозують, що швидкість вітру під час шторму сягне 220 км за годину.

Водночас експерти Центру попередження тайфунів ВМС США на Гаваях попереджають, що швидкість вітру може збільшитися до 315 км/год.

Лондонський центр класифікації тайфунів відніс "Фаулін" до найвищої, п'ятої категорії ризику.

У 1999 році інший надзвичайно сильний циклон вбив понад 10 тисяч мешканців штату Орісса. Але цього разу, каже влада, вона краще підготувалася до стихії, повідомляє кореспондент ВВС в Делі Санджой Махумдер.

Будинки під загрозою

Місцева влада очікує, що шторму досягне суші у районі міста Гопалпур. Стихія принесе зливи та триметрові хвилі, які, ймовірно, зруйнують глиняні будинки на узбережжі.

"Жодна людина не залишиться у глиняних та солом'яних будинках на узбережжі", - заявив керівник відомства з надзвичайних ситуацій штату Орісса Сур'я Нараян Патра.

Image caption Тисячі мешканців східного узбережжя Індії вже перебувають у спеціальних сховищах

У двох штатах, яким загрожує стихія, розміщені військові частини. За словами чиновників, готові запаси продовольства,аби їх скидати з гелікоптерів у зоні стихійного лиха.

Влада закликає рибалок не виходити в море.

У столиці індійського штату Орісса місті Бубанешвар вже дме сильний вітер і ллє дощ. У місті спостерігаються ознаки паніки, люди розкуповують товари в магазинах.

Мешканець штату Джанменджей Мохапатра розповів, що зараз небезпечно виходити з дому, тому що сильний вітер валить дерева і розносить уламки дахів.

"На вулиці уже злива, а вітер сягає 100-120 км за годину. У нас вже нема телефонного зв'язку та електрики", - розповів він.

Влада переконує, що підготувалася краще, аніж у 1999 році.

"Ми ведемо боротьбу зі стихією. Ми краще підготовані. Ми багато чого навчилися з 1999 року", - сказав міністр Сур'я Нараян Патра.

З квітня по листопад шторми, спричинені циклонами, є звичним явищем на східному узбережжі Індії та Бангладеш.

У листопаді 2011 року жертвами циклону "Тан" стали десятки мешканців індійського штату Тамілнад.

Новини на цю ж тему