У США відновила роботу Статуя Свободи

статуя свободи

Популярні туристичні об'єкти США, серед яких Великий Каньйон та Статуя Свободи, відновили свою роботу після того як чиновники штату домовилися з федеральним урядом.

Штати Аризона та Нью-Йорк спонсоруватимуть пам'ятки зі своїх власних бюджеті, навряд чи їм відшкодують ці витрати.

Інші американські штати зараз вирішують, чи зможуть вони виправдати витрати на те, аби їхні державні парки продовжували працювати.

Туристичні об'єкти та багато інших державних установ США закриті з 1 жовтня, після того як Конгрес не зміг ухвалити бюджет.

Губернатор штату Нью-Йорку Ендрю Куомо назвав Статую Свободи "міжнародним символом волі" та пообіцяв, що не допустить, аби через "дисфункцію" у Вашингтоні пам'ятка була закритою.

Нью-Йорк платитиме близько 60 тисяч доларів щоденно для того, аби підтримувати роботу Статуї Свободи.

Губернатор штату Аризона Джаніс Брюер сказала: "Я рада, що адміністрація Обами погодилася змінити свою політику і дозволила Аризоні відновити роботу Великого Каньйону,безцінною пам'яткою Аризони та ключовим фактором доходів штату".

Аризона витратить майже 100 тисяч доларів щоденно для підтримання роботи Великого Каньйону.

За оцінкою експертів, Каньйон у сезонний пік щодня відвідують приблизно 18 тисяч людей, його прибуток становить приблизно мільйон доларів.

Південна Дакота розробила угоду з компаніями-жертводавцями та Управлінням національних парків, щоби у понеділок, 14 жовтня, відновила роботу Гора Рашмор.

Штати Юта і Колорадо також домовилися про відкриття своїх національних парків.

Причиною неухвалення бюджету і припинення фінансування окремих державних органів стала вимога республіканців про припинення фінансування програми доступної медицини, ініційованої президентом Бараком Обамою.

Від початку скорочення бюджетного фінансування сотні тисяч федеральних державних службовців залишилися без роботи.

Вперше за останні 17 років США від 1 жовтня живе без затвердженого бюджету, а від 17 жовтня ризикує зіткнутися із дефолтом.

Влада США заявляє, що у разі, як до 17 жовтня не буде підвищено так звану "стелю" державного боргу, то країна може опинитися у ситуації, коли офіційно не зможе фінансувати виплати за зовнішніми позиками, тобто постане перед дефолтом.

Новини на цю ж тему