Могильов: підпалення мечетей - провокація

Мечеть
Image caption Курбан-байрам у Саках відзначають на тлі пожеж у мечетях

Голова кримського уряду Анатолій Могильов назвав організацію підпалів мечетей у Криму провокацією, спрямованою на дестабілізацію ситуації в автономії.

"Незалежно від задуму організаторів підпалів, ці дії спрямовані проти всього багатонаціонального Криму і досягнутої за останні роки на півострові стабільності. Будь-які прояви релігійної нетерпимості будуть мати жорсткі правові наслідки", - сказав пан Могильов сайту "Крим.Коментарі".

Він також повідомив, що вже розмовляв з цього приводу із керівництвом кримської міліції.

Заява голови уряду автономії пролунала у відповідь на інформацію про загоряння у мечетях міста Саки і в селі Рівне Красногвардійського району Криму.

Муфтій мусульман Криму хаджі Еміралі Аблаєв також назвав підпалення мечетей провокацією "напередодні Курбан-байраму", додавши однак, що це "сприятиме єднанню мусульман".

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв заявив, що не вірить у те, що правоохоронці знайдуть людей, які підпалили храми.

Затьмарене свято

15 жовтня мусульмани відзначають свято жертвоприношення Курбан-байрам, одне з двох великих ісламських свят. У Криму, де живе найбільша мусульманська спільнота України, в усіх мечетях пройшли святкові намази.

Однак, як повідомила прес-служба Духовного управління мусульман Криму, свято трохи затьмарила невелика пожежа у мечеті села Рівне Красногвардійського району.

Загоряння почалося у кімнаті імама. "Місцеві вчасно помітили вогонь й запобігли великій пожежі", - зазначили у прес-службі.

Це друга пожежа у мечетях за останні дві доби. 13 жовтня горіла центральна мечеть міста Саки, пожежу в якій також вдалось ліквідувати вчасно. Вогонь знищив лише терасу, кімнату імама і господарські приміщення.

Мусульмани звернулися до міліції з вимогою провести об'єктивне розслідування щодо пожеж в обох мечетях.

У головному управлінні МВС у Криму ВВС Україна сказали, що поки немає результатів експертизи, зарано говорити про причини пожежі.

У міліції заявили, що за фактом пожежі у Саках почали кримінальне провадження, триває слідство. Розглядають питання про відкриття кримінального провадження за фактом пожежі у Рівному.

Новини на цю ж тему