Конгрес США схвалив підвищення межі держборгу

США

Американський Конгрес схвалив документ, який передбачає відновлення фінансування урядових установ та підвищення межі державного боргу. Це рішення врятувало країну від дефолту.

Раніше цей документ схвалив Сенат, у якому більшість належить демократам: за документ віддали 81 голос проти 18, та Палата представників США - 285 голосів за та 144 проти.

Тепер документ має підписати президент Барак Обама.

Документ схвалили за декілька годин до того, як закінчувався крайній термін для підвищення "стелі" держборгу, який становить 6,7 трлн доларів.

Законопроект передбачає, що стелю держборгу піднімуть на період до 7 лютого, а уряду виділять фінансування до 15 січня, що дозволить сотням тисяч державних службовців повернутися до роботи.

"Під тиском кризи"

За повідомленням бюджетного управління Білого дому, державні службовці зможуть повернутися до роботи уже у четвер, 17 жовтня.

Однак досягнута угода пропонує лише тимчасове вирішення проблем та не вирішує бюджетних запитань, які розділили республіканців та демократів.

Невдовзі після голосування у Сенаті Барак Обама заявив журналістам у Білому домі, що він швидко підпише схвалений законопроект. Президент також додав, що політикам тепер потрібно "відновити довіру американців".

"Нам треба позбутися звички приймати рішення під тиском кризи", - сказав президент.

Своєю чергою голова демократичної більшості у Сенаті Гаррі Рід заявив: "Давайте чесно визнаємо, що усій нації довелося пережити багато проблем без будь-якої поважної причини, і ми не можемо знову повторити ту саму помилку".

Нинішній ліміт державного боргу у розмірі 16,699 трл доларів США досягнули в травні. Від тоді міністерство фінансів вдавався до надзвичайних заходів з обслуговування боргу, однак ці заходи діяли лише до 17 жовтня.

Нездатність виплачувати відсотки за кредитами, а також у випадку необхідності повернути частину заборгованості загрожує країні дефолтом, що може призвести до непередбачуваних наслідків для всієї світової економіки.

За даними рейтингового агентства Standard & Poor's, бюджетна криза обійшлася США приблизно в 24 млрд доларів, що істотно позначиться на зростанні економіки країни в четвертому кварталі.