Азербайджанця, підозрюваного у вбивстві, заарештували

Image caption Кадри арешту Зейналова

Пресненський суд Москви заарештував азербайджанця Орхана Зейналова, якого підозрюють у вбивстві Єгора Щербакова в московському районі Бірюльово.

Захист Зейналова просив суд відкласти розгляд питання про арешт на 76 годин, проте суддя у цьому відмовила.

Сам підозрюваний через перекладача заявив, що не визнає себе винним, хоча раніше слідчі заявляли, що азербайджанець зізнався.

Його адвокат Віктор Анікушкін не зміг пояснити, чому Зейналов відмовився від свідчень.

"Я з Зейналовим до суду не спілкувався, а для того, щоб все зрозуміти, потрібно вивчити матеріали справи", - сказав він.

За даними слідства, в ніч на 10 жовтня в районі Західне Бірюльово на півдні Москви невідомий ударив ножем 25-річного Єгора Щербакова, котрий невдовзі помер.

Цей злочин спровокував заворушення у районі, в ході яких ОМОН затримав майже 400 осіб. Кількох із них оштрафували за адміністративні порушення.

Наступного дня поліція також затримала близько 1200 мігрантів на овочевій базі в Бірюльово, а саму базу закрили для перевірки на п'ять днів. Влада не виключає, що її взагалі закриють.

А 16 жовтня у Москві знайшли тіла узбека та азербайджанця, які загинули від ножових поранень.

Протест Баку

Орхана Зейналова затримали у вівторок у підмосковній Коломні.

За попередніми даними, його впізнав власник квартири, в якій Зейналов винаймав кімнату. Як повідомляють, азербайджанець прожив у Москві більш ніж 10 років, проте не мав російського паспорта. Однак його родичі цю інформацію спростовують і кажуть, що він живе в Росії менше 4 років.

Зейналова привезли на вертольоті в головне управління МВС Росії по Москві, де з ним зустрілися міністр внутрішніх справ Володимир Колокольцев і керівник московської поліції Анатолій Якунін.

Кадри "зустрічі" підозрюваного з поліцейськими чинами показали федеральні телеканали. Багато користувачів Інтернету назвали спецоперацію з доставки Зейналова до Москви "добре зрежисованою виставою".

Співробітники спецпідрозділів поліції діяли щодо підозрюваного жорстко, що зафіксовано на відеокадрах.

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів

У четвер посольство Азербайджану в Москві передало до МЗС Росії ноту протесту у зв'язку з можливим порушенням прав Орхана Зейналова. На думку дипломатів, грубе поводження з підозрюваним без рішення суду і визнання його винним суперечить презумпції невинності.

Із заявою виступила і азербайджанська Організація звільнення Карабаху. Вона звинуватила російських правоохоронців в упередженості, зажадала припинити "антиазербайджанську кампанію" і пообіцяла "адекватні заходи" стосовно росіян у республіці, якщо Росія не змінить своєї позиції.

Новини на цю ж тему