В Єгипті нападники обстріляли коптську весільну церемонію

Єгипет
Image caption Громада християн-коптів у Єгипті вже не раз ставала мішенню ісламістів

Троє людей, в тому числі восьмирічна дівчинка, загинули в Каїрі, коли невідомі люди в масках обстріляли весільну церемонію, яка проходила в коптській церкві.

Очевидці кажуть, що озброєні люди, які під'їхали на мотоциклах, відкрили стрілянину по людях, що виходили з церкви.

За даними поліції, поранено щонайменше дев'ятеро людей. Напад стався в Гізі - передмісті Каїра, де розташовані численні іноземні посольства.

Жодне з угрупувань досі не взяло на себе відповідальність за напад.

Єгипетські ЗМІ цитують коптського священика Бешая Лофті, який заявив, що з кінця червня церква залишилася без поліцейської охорони.

Погрози

Громада християн-коптів у Єгипті вже не раз ставала мішенню ісламістів, які вважають, що копти причетні до повалення президента Мохаммеда Мурсі, яке сталося в липні цього року.

Коли командувач єгипетської армії генерал Абдул Фаттах Сісі оголосив по телебаченню про позбавлення влади Мурсі, коптський патріарх Олександрійський Феодор II стояв поруч з ним.

Феодор II заявив тоді, що запропонований військовими план подальших дій "розроблений шанованими людьми, які діють в найкращих інтересах Єгипту".

Самому патріарху після цього ісламісти неодноразово погрожували розправою, країною прокотилася хвиля вбивств християн-коптів, а на їхні оселі, магазини й офіси чинилися напади.

Коптська православна церква, яка є однією з найдавніших християнських церков, була заснована в Олександрії приблизно в 50 році нашої ери.

Християни становлять щонайменше 10% населення Єгипту, це понад вісім мільйонів людей.

Новини на цю ж тему