Інтерпол закликав посилити пошук родичів білявої дівчинки

Дівчинка
Image caption Грецька влада розслідує, чи не стала Марія жертвою торгівлі дітьми

Інтерпол закликав країни, які входять до складу організації, надати доступ до їхніх баз даних, які містять інформацію про зниклих людей.

Цей крок потрібний для того, щоб спробувати отримати більше інформації про біляву дівчинку, яку минулого тижня знайшли і забрали у ромської родини у Греції.

Пошук у міжнародній базі інформації Інтерполу результатів не приніс.

Організація також попросила, аби зразки ДНК брали у будь-кого, хто стверджує, що є родичем знайденої дівчинки, і надсилали результати Інтерполу.

"Ми взяли зразок ДНК, отриманий від грецької влади, і порівняли його з інформацією у нашій базі даних. Відповідників немає", - розповів генеральний секретар Інтерполу Рональд Ноубл, якого цитує AFP.

Він також висловив переконання, що широкий розголос, якого здобув випадок у всьому світі, допоможе знайти рідних Марії.

"Зразок ДНК поліція може взяти у будь-якій точці світу, надіслати до Інтерполу, де його порівняють зі зразком, надісланим нам грецькою владою", - зазначив пан Ноубл.

Ті країни, які не мають національної бази даних ДНК, також заохочують надсилати усю інформацію щодо ДНК зниклих дітей до Інтерполу.

Батьки стурбовані

У вівторок суд Греції висунув ромській парі звинувачення у викраденні маленької білявої дівчинки, яку у них раніше забрали органи опіки. 39-річного Крістоса Саліса і 40-річну Елефтерію Дімопулу взяли під варту.

Дівчинку на ім'я Марія виявили під час поліцейського рейду у ромському таборі в центральній Греції минулого тижня.

Image caption Родина, у якої знайшли дівчинку

Тести ДНК показали, що чоловік і жінка не є біологічними батьками дитини, хоча вони стверджують, що опіку над дівчинкою здобули законно.

Цей випадок викликав занепокоєння серед батьків зниклих дітей по всьому світу. Після міжнародного заклику встановити особу дитини у грецькій благодійній організації отримали понад 8 тисяч дзвінків.

Грецька влада розслідує, чи не стала дівчинка жертвою торгівлі дітьми.

Злочинні організації переправляють сотні дітей з Балкан до Греції, де їх схиляють до примусової праці, проституції або ж продають парам - у Греції чи за кордоном - вдаючись до незаконних схем усиновлення.

Новини на цю ж тему