Наступним прем'єром Грузії буде Гарібашвілі

Гарібашвілі та Іванішвілі
Image caption Гарібашвілі та Іванішвілі: майбутній і нинішній прем'єр-міністри Грузії

Прем'єр-міністр Грузії і мільярдер Бідзіна Іванішвілі сказав, що на посаді голови грузинського уряду його замінить Іраклій Гарібашвілі, нині міністр внутрішніх справ.

"Наша команда одностайно підтримала кандидатуру Іраклія Гарібашвілі", - сказав він журналістам у Тбілісі.

Пан Гарібашвілі є політичним соратником Бідзіни Іванішвілі, відтак його номінацію на посаду прем'єр-міністра вважають запорукою продовження політики нинішнього уряду.

Бідзіна Іванішвілі казав, що піде з посади прем'єр-міністра Грузії після інавгурації новообраного президента Георгія Маргвелашвілі 17 листопада.

Кандидатура Гарібашвілі отримала схвалення лідерів урядової грузинської коаліції "Грузинська мрія".

Від посади прем'єра його відділяють лише по суті технічні процедури, повідомляє кореспондент Російської служби Бі-бі-сі в Тбілісі Темур Кігурадзе/

Спершу його кандидатура буде представлена президентові Грузії на затвердження, а потім Гарібашвілі має отримати підтримку парламенту.

На думку аналітиків, це не стане проблемою - прем'єра буде затверджувати вже новий грузинський президент Георгій Маргвелашвілі, який представляє "Грузинську мрію", а в опозиції у парламенті недостатньо голосів, щоб перешкодити цьому призначенню.

Майбутньому прем'єру 31 рік, він вивчав юриспруденцію і міжнародне право в Тбіліському державному університеті та за кордоном, у паризькій Сорбонні.

До парламентських виборів у Грузії 2012 Іраклій Гарібашвілі очолював благодійний фонд Іванішвілі "Карту".

"За один рік [на посаді очільника МВС] Гарібашвілі зумів перетворити грузинську поліцію в культурних поліцейських європейського типу. Тому не випадково, що цей пост передається саме Іраклію. Він цього заслуговує, я і члени моєї команди впевнені, що він стане гідним прем'єр-міністром", - заявив поки ще чинний глава грузинського уряду Бідзіна Іванішвілі на спеціальному брифінгу в Тбілісі.

У Гарібашвілі небагато практичного досвіду ні в політиці, ані в міжнародних відносинах, відзначають грузинські політичні експерти.

Але депутат від коаліції "Грузинська мрія" Давид Бердзенішвілі не вважає, що це стане проблемою.

"Уряд працює ефективно, у нас є команда, яка працює за різними напрямками, в тому числі і зовнішньополітичному", - заявив він у розмові з кореспондентом Російської служби Бі-бі-сі.

Затвердження Гарібашвілі відбудеться після інавгурації нового президента Грузії 17 листопада. Тоді ж почнуть повністю діяти зміни до конституції країни, згідно з якими прем'єр-міністр стане найбільш впливовою особою держави.

Поки невідомо, хто замінить Гарібашвілі на посту міністра внутрішніх справ.

Новини на цю ж тему