День незалежності Польщі затьмарили сутички націоналістів з поліцією

Польща Копирайт изображения AFP

У Варшаві поліція застосувала сльозогінний газ і гумові кулі для розгону націоналістів і ультраправих, які влаштували безлади під час проведення маршу на честь Дня незалежності Польщі.

Насильство почалося після того, як група молодих людей відокремилася від юрби і почала підпалювати автомобілі.

Учасники безладів кидали в поліцейських каміння і пляшки.

Вони також підпалили арку з усіма кольорами веселки, що символізувала толерантність та спробували прорватися на територію посольства Росії.

За інформацією польських ЗМІ, у будівлю посольства летіли фаєри і каміння, учасники маршу намагалися зламати ворота дипмісії і підпалили будку поста охорони.

Поліція повідомляє про декілька десятків затриманих.

Сутички організували крайні праві та націоналістичні рухи.

За інформацією агентства Frsnce Press, у марші брали участь близько 50 тисяч осіб.

Демонстранти, одягнені переважно в чорне, йшли центром Варшави, розмахуючи прапорами і скандуючи "Бог, честь, батьківщина".

Багато учасників маршу приховували обличчя під балаклавами та шарфами з символікою місцевих футбольних клубів.

З натовпу лунали заклики до відставки правоцентристського уряду на чолі з прем'єр-міністром Польщі Дональдом Туском.

Заборонити марш

Як повідомив представник поліції Маріуш Соколовський, п'ятеро поліцейських і кілька перехожих госпіталізовані з травмами.

"Хуліганство немає виправдання. Ми засуджуємо порушення Віденської конвенції", - написав у Twitter представник польського міністерства закордонних справ Марцин Войцеховський.

Багато мешканців Варшави вимагали від влади заборонити ультранаціоналістам проведення маршу, оскільки в минулому такий захід не одноразово супроводжувався спалахами насильства.

Торік у столиці Польщі в День незалежності також сталися зіткнення між націоналістами і спецпідрозділами поліції, в яких постраждали щонайменше двоє правоохоронців.

У 2011 році у день державного свята щонайменше 200 людей у Варшаві заарештували під час вуличної бійки, після того як марш націоналістів спробували зупинити антифашистські групи.