Уряд Філіппін приголомшений масштабом руйнувань

Філіппіни

Влада Філіппін заявила, що країна постала перед найбільшим матеріально-технічним викликом у своїй історії через тайфун Хаян, що пронісся країною у п'ятницю, і в результаті якого постраждали до 11 мільйонів людей.

Секретар кабінету міністрів Рене Альмендрас сказав, що уряд приголомшений масштабом руйнувань після тайфуну.

"Це найбільша логістична операція в історії Філіппін, ми ніколи не робили нічого подібного раніше", - заявив він.

Офіційна кількість загиблих складає понад 2,2 тисячі, але місцеві чиновники і співробітники гуманітарних служб кажуть, що їхня кількість може бути набагато вищою.

Тим часом, допомога поступово починає доходити до найбільш постраждалих регіонів.

Кореспондент BBC Джонатан Хед, який перебуває у спустошеному місті Талкобан, що на острові Лейте, каже, що в середу з'явилися перші ознаки організованих дій.

Американські військові літаки почали прибувати в зруйнований аеропорт Талкобана, доставляючи вантажі за Всесвітньою продовольчою програмою, які можна переправити гелікоптером до віддалених регіонів.

За словами нашого кореспондента, багато людей покинули Талкобан, але серед тих, хто лишився, зростає відчуття паніки і страху - не лише через брак харчів, але й через ситуацію з правопорядком, яка виходить з-під контролю.

У вівторок в результаті тисняви біля складу з продовольством загинули восьмеро людей, коли завалилася одна зі стін складу.

А в середу з'явилися повідомлення про постріли на вулиці і про те, що один підліток був поранений ножем у живіт.

Новини на цю ж тему