ЄС знімає обмеження на гаджети в літаках

Літак
Image caption Європейські авіапасажири зможуть користуватися електронними пристроями під час злету та посадки

Європейський союз послаблює правила використання електронних пристроїв під час польотів, відкриваючи можливість для роботи з ними під час злету та посадки.

Зараз смартфони, планшети та інші пристрої можна вмикати тільки під час польоту у повітрі.

Європейська агенція з питань авіаційної безпеки (EASA), яка є регулюючим органом ЄС, оприлюднила правила, в яких дозволяється використовувати такі пристрої під час злету та посадки.

Це сталося після того, як подібні правила минулого місяця встановили США.

Агенція вказує, що пристрої мають використовуватися в "режимі літака", тобто пасажири не можуть використовувати пристрої для розмов чи відправлення текстових повідомлень.

Це передбачено задля унеможливлення створення радіоперешкод для бортового обладнання.

Зміни стосуються повітряних суден, що експлуатуються європейськими авіакомпаніями, та мають набути чинності до кінця місяця.

"Це важливий крок у процесі розширення свободи використання персональних електронних пристроїв на борту літаків без шкоди безпеці польотів", - розповів Патрік Кай, виконавчий директор Європейської агенції з питань авіаційної безпеки.

У Федеральній авіаційній адміністрації США послаблення правил пояснили тим, що більшості комерційних літаків радіосигнали від електронних пристроїв не зашкодять.