Кораблі США прибудуть до Філіппін для подолання наслідків тайфуну

тайфун Копирайт изображения Getty

Американський авіаносець та два військові кораблі, що його супроводжують, мають прибути до Філіппін, щоб допомогти мешканцям спустошеного тайфуном "Хаян" регіону.

Корабель Військово-морських сил США "Джордж Вашингтон" візьме участь у пошуково-рятувальних операціях та стане платформою для вертольотів, які доставлятимуть вантажі, повідомили у Білому домі.

Американський командувач на Філіппінах розповів ВВС, що американська військова підтримка буде безпрецедентною за своїм масштабом.

Близько 11 мільйонів людей постраждали від тайфуну, який вразив Філіппіни у п'ятницю, 8 листопада.

Хоча офіційна кількість загиблих становить більше 2,3 тисячі осіб, місцеві чиновники та співробітників гуманітарних організацій побоюються, що їх кількість може бути значно більшою.

Прибуття "Джорджа Вашингтона" разом зі сторожовими кораблями очікується пізніше у четвер, 14 листопада, повідомили в американському флоті.

Там також додали, що до Філіппін вже прибули два есмінці США, інші американські кораблі прибудуть протягом тижня.

Мільйонна допомога

Після того, як зображення постраждалого регіону облетіли увесь світ, Філіппіни можуть розраховувати на значну міжнародну допомогу.

ООН виділила 25 млн доларів для забезпечення постраждалих від тайфуну найнеобхіднішим.

Інші країни також пообіцяли виділити мільйони доларів в якості гуманітарної допомоги країні. Зокрема, Японія виділить 10 мільйонів доларів, Австралія схвалила виділення 9 мільйонів доларів, а Нова Зеландія - більше 2 мільйонів доларів.

Масштаби гуманітарної операції в країні збільшуються, але багато постраждалих і досі залишаються без допомоги.

За словами кореспондента BBC, багато людей покинули Талкобан, який тайфун зруйнував майже повністю, але серед тих, хто лишився, зростає відчуття паніки і страху - не лише через брак харчів, але й через ситуацію з правопорядком, яка виходить з-під контролю.

Гуманітарні організації попереджають про погіршення ситуації з безпекою. Кореспонденти розповідали про мародерів, які грабують магазини та зруйновані будинки, адже забезпечувати порядок у ситуації, що склалася, вкрай складно.

У вівторок в результаті тисняви біля складу з продовольством загинули восьмеро людей, коли завалилася одна зі стін складу.

А в середу з'явилися повідомлення про постріли на вулиці і про те, що один підліток був поранений ножем у живіт.