Мера Торонто можуть позбавити деяких повноважень

Роб Форд Копирайт изображения AP
Image caption Роб Форд публічно вибачився, заявивши, що куріння креку було "помилкою та ганебним вчинком"

Міська рада Торонто переважною більшістю голосів схвалила рішення позбавити мера Роба Форда деяких повноважень.

Члени міської ради поставили це питання після його відмови піти у відставку на фоні скандалу про вживання ним наркотиків і алкоголю.

Останніми днями пан Форд визнав, що, будучи мером, курив крек, купував наркотики й керував машиною в нетверезому стані. Він публічно вибачився, заявивши, що куріння креку було "помилкою та ганебним вчинком".

Тепер його можуть позбавити права призначати й звільняти заступника мера, а також членів виконавчого комітету адміністрації міста.

"Ми повинні забрати в нього владу на благо міста'', - заявив його колишній союзник, депутат міськради Дензіл Міннін-Вонг.

"Лишилося дуже мало людей, які готові захищати його, беручи до уваги його вульгарні коментарі та визнання, що він не лише вживає наркотики, але й, як виглядає, не проти сісти за кермо напідпитку", - додав він.

Роб Форд заявив, що відстоюватиме свої повноваження.

"Я не можу підтримати це і, вочевидь, у мене немає інших варіантів, окрім як оскаржити це в суді", - сказав мер.

Голосування у міськраді відбулося на наступний день по тому, як пан Форд вибачився за непристойні зауваження, які він зробив у прямому ефірі, заперечивши при цьому, що пропонував оральний секс жінці-співробітниці.

У середу міська рада проголосувала за те, аби попросити мера піти, однак депутати не мають повноважень для того, аби відправити його у відставку.

Сам же Форд пообіцяв залишитися і виставити свою кандидатуру на переобрання на виборах у жовтні 2014 року.