Новим прем'єром Грузії став 31-річний Гарібашвілі

Копирайт изображения AP
Image caption Іраклій Гарібашвілі заявив, що його уряд продовжить курс на інтеграцію в ЄС та НАТО

Після багатогодинних дебатів грузинський парламент затвердив новий склад уряду країни. Щоправда, новим його важко назвати - практично всі міністри зберегли за собою посади.

Змінився лише голова уряду - ним, як і прогнозували, став протеже Бідзіни Іванішвілі, колишній очільник МВС Грузії Іраклій Гарібашвілі. Через дві години після затвердження у парламенті указ про призначення прем'єра підписав новий президент Грузії Георгій Маргвелашвілі.

Парламент Грузії, який складається із 150 депутатів, затвердив його 93-ма голосами. Проти голосували лише 19 депутатів - переважно представники опозиційної партії екс-президента Саакашвілі "Єдиний національний рух".

В опозиційних депутатів було багато питань до пана Гарібашвілі, і його виступ переріс в перепалку з ними. Депутати "Національного руху" звинуватили новий уряд в економічному занепаді та відлякуванні іноземних інвесторів.

Іраклій Гарібашвілі проблеми в економіці визнав, але заявив, що новий міністерський кабінет "легко із ними впорається".

Курс на інтеграцію з ЄС та НАТО

Далі прем'єр почав атакувати опозиціонерів, звинувачуючи їх у тиску на бізнес та роздуванні державного боргу. Зараз, за словами пана Гарібашвілі, Грузія сама вирішуватиме свої проблеми, не послуговуючись іноземними фінасовими ресурсами.

При цьому новий прем'єр заспокоїв своїх політичних опонентів, запевнивши, що курс, обраний урядом Саакашвілі та орієнтований на інтеграцію в ЄС та НАТО, залишиться незмінним, бо цього "хоче грузинський народ".

Іраклію Гарібашвілі 31 рік. Після затвердження парламентом він став найвпливовішим політиком Грузії. Згідно зі змінами до констутитуції Грузії, які набули чинності після 17 листопада цього року, частина президентських повноважень передали саме прем'єру. Зокрема, визначення зовнішньої та внутрішньої політики перебуватиме цілком у компетенції прем'єр-міністра та парламенту.

Кандидатуру Гарібашвілі на посаду прем'єра подав голова правлячої партії "Грузинська мрія" Бідзіна Іванішвілі. Сам він від цієї посади офіційно відмовився і вирішив повністю піти із політики.

Колишню посаду пана Гарібашвілі на посаді голови МВС обійняв 28-річний Олександр Цікаідзе - він став наймолодшим міністром внутрішніх справ за всю історію Грузії і наймолодшим міністром в уряді Гарібашвілі.